Altcoin

Tether darphanesi USDT basmaya devam ediyor: Yükseliş işareti mi?

koinmedya_googlenews

Kripto para piyasalarında en çok rağbet gören stabil coin Tether’de yeni arz artışı. Tether darphanesi USDT basmaya devam ediyor: Yükseliş işareti mi?


Tether darphanesi USDT basmaya devam ediyor

Kripto para piyasalarında en çok işlem hacmine sahip olan kripto para Tether. İstikrarlı bir kripto para olan Tether, kripto para piyasalarında köprü para vazifesi görüyor. Örneğin XRP alacak olan bir Cardano yatırımcısı, Cardano’larını önce Tether’e sonrasında da Tether’lerini XRP’ye çeviriyor. Bu nedenle piyasadaki canlılıkla Tether işlem hacmi arasında güçlü bir ilişki var.

Tether, Mart ayında ikinci kez arz artışında bulunuyor. En son 10 Mart’ta da USDT arzında artış gözlenmişti

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Tether yeni USDT bastı: Gözler Bitcoin’de

Whale Alert’in duyurusuna göre Tether 24 Mart tarihinde 180 bin dolar değerinde USDT daha piyasaya sürdü. İlk etapta 120 bin adet sonrasında da 60 bin adet USDT basıldı.

Lütfen Bkz: FED agresif para politikaları kripto paraları haklı çıkarıyor

Geçmiş dönemlerde Tether arzındaki artışın ardından Bitcoin’in pump yaptığı gözlendi. Hatta bu konuda Tether, kripto para piyasalarında manipülasyon yapmakla bile suçlandı. Bu nedenle her yeni Tether arzının ardından piyasada yeni bir pump mı geliyor beklentisi oluşuyor. Sonuçta Tether arzındaki artış, bir nevi piyasadaki likiditeyi ve akışkanlığı arttırıyor.

Son 24 saatlik dilim içerisinde Tether işlem hacmi 54 milyar dolar. Bitcoin’deki işlem hacmi ise 45 milyar dolarda kalıyor.

Tether piyasaya sürdüğü her USDT karşısında 1 dolarlık teminatı banka hesaplarında tuttuğunu ileri sürüyor. Geçtiğimiz dönemde Tether’in yeteri kadar dolar teminatlandırmadığı ileri sürüldü. Hatta konuyla alakalı iddialar Paradise Paper skandallarına bile konu oldu.

Kaynak

İlgili Haberler

Ripple Moneygram üzerinden daha çok bankaya ulaşmaya çalışıyor

XRP ve Ethereum Classic Vadeli İşlemlerini Başlatan OKEx’te Sırada İki Altcoin Var

Piyasa can çekişirken Tezos nasıl pump yapabiliyor?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası