CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Tether USDT Fiyatı Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiliyor? TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans

Tether USDT fiyatının düşüşü Bitcoin fiyatlarını ve diğer kripto para fiyatlarını etkileyebilir mi? Teknik analist ve kripto yatırımcısı Aurelius, kripto para pazarında en çok kullanılan istikrarlı bir kripto para olan Tether (USDT)”ın fiyatının son 24 saat içinde düştüğünü ortaya koydu. Tether’ın fiyatının yaklaşık %1 oranında düşmesi, özellikle USDT/BTC işlemlerine bir hareket getirdi. 


Tether USDT Fiyatının Düşüşü Bitcoin Fiyatlarını Nasıl Etkiler?

Tether USDT fiyatının düşüşü Bitcoin fiyatlarını Tether USDT Fiyatı Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiliyor?

ABD doları tarafından desteklenen istikrarlı bir kripto para olan USDT‘nin değeri, 1 $ seviyesinde kalmalıdır. BitMEX Research’e göre, USDT’in arkasındaki şirket Tether LLC’nin, Porto Riko merkezli bir banka hesabında 2.8 milyar dolar olduğu söyleniyor.

Bu nedenle, Tether‘ın fiyatı düştüğünde, büyük olasılıkla büyük kripto borsalarındaki satışlar nedeniyle piyasada istikrarsızlığa yol açabilir.

koinmedya_brave

Bitfinex ve Coinbase Arasındaki %1 Fark, Bitcoin’i Etkileyebilir mi?

3 Ekim tarihinde, kripto para yatırımcısı ve iyi bilinen analist Alex Kruger, USDT destekli borsa Bitfinex ve fiat borsası (ABD doları) olan Coinbase arasındaki farkın %1’e yükseldiğini belirtti.

Tether’ın fiyatı 0.99 ABD dolarına düştüğü için, sadece kripto para cinsinden işlem yapılan platformlarında, Tether ile kripto para satın almak, yaklaşık %1 oranında daha pahalı hale geldi. Kruger şöyle dedi:

“Şu anda Bitfinex ve Coinbase arasında %1’lik bir fark var. Oldukça çarpıcı. Dün %0.75 civarındaydı. Genelde sıfır civarındadır.”

Son 12 saatte Tether fiyatındaki düşüşün tek mantıklı açıklaması, büyük USDT sahipleri tarafından USDT’nin satılmasıdır. Büyük USDT sahipleri istikrarlı bu kripto parayı satmaya başladıkça, fiyatı düştü ve USDT-kripto para çiftleri için bir hareket oluşmasına neden oldu.

USDT ile Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların satın alınması ABD dolarına göre daha pahalı olduğu göz önüne alındığında, yatırımcıların kripto paralara yatırım yapmak için USDT sattığı iddia edilebilir.

Bitcoin, haftalık en düşük seviye 6,440 dolara düştükten sonra, 6,500 dolar seviyesinin üzerinde toparlandı. Aynı zamanda, Tether değeri de yüzde 1 düşüş gösterdi. Kripto piyasasının değeri de son 12 saatte 212 milyar dolardan 214 milyar dolara çıkarak 2 milyar dolar arttı.

Tether USDT fiyatının düşüşü Bitcoin fiyatlarını Tether USDT Fiyatı Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiliyor?
Tether USDT Fiyatının Düşüşü Bitcoin Fiyatlarını Nasıl Etkiliyor?

3 Ekim’de, bir grup yatırımcının veya büyük USDT sahiplerinin, kripto para birimlerine yatırım yapmak için büyük bir miktar Tether birikimlerini satması tamamen mümkündür. Bunun da kısa vadede piyasanın toparlanmasına neden olacağı öngörülüyor.

Tether’in, yıllardır Tether’e bankacılık desteği veren Noble Bank’ı bırakması da bu istikrarlı kripto paranın kısa vadeli fiyat eğiliminde etkili olmuş olabilir.

Bloomber bir kaynağa dayanarak bildirdi:

“Banka, Bitfinex ve Tether dahil olmak üzere müşterilerinin çoğunu kaybetti ve artık kârlı bir banka değil. Şirket, büyük ölçüde Porto Riko lisansının uluslararası bir finansal varlık olarak faaliyet gösterme değerine bağlı olarak 5 milyon dolar ila 10 milyon dolar arasında bir fiyata satılabilir.”

Alternatiflerin Olması Güzel

27 Eylül’de, Paxos tarafından işletilen ve New York Finansal Hizmetler Bölümü onaylı istikrarlı kripto para PAX‘ı listeledikten sonra, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao şunları söyledi:

“USDT’de denetim eksikliğinden şikayet eden kişiler için, başka bir alternatif var. Her zaman olduğu gibi, satın almadan önce ne olduğunu anladığınızdan emin olun.”

Tether’ın fiyatlarındaki düşüşün nedenleri hala belirsiz olmakla birlikte, pazarın kısa vadeli eğilimi üzerinde bir etkisi olması muhtemeldir. Bu nedenle, piyasanın uzun vadeli büyümesi için, dominant kripto para birimlerine alternatiflerin olması olumludur.

Diğer Tether USDT haberleri için tıklayınız.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum 2019 yılı kapanış fiyatı 143 dolara çıkabilir

Coin Ajans

Bu haber gerçek olsun lütfen – Ripple yükselişi sonunda başlıyor! TAKİP ET

Ethereum madencilik gelirleri 2019’da yüzde 75 düştü – Neden?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası