CoinAjans.com
Altcoin

Tezos Golden Cross’a doğru gidiyor – Yüzde 3.25 değer kazandı

fairspin_koinmedya

Tezos Golden Cross’a doğru gidiyor. Binance XTZ için stake desteği vereceğini açıklarken, kripto paranın fiyatı da yüzde 3.25 artış ile 1.31 doları gördü. 


Tezos Golden Cross’a doğru gidiyor

50 günlük harketli ortalamanın 100 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkması bir boğa işareti. Ayrıca 200 günlük MA ile bir golden crossa doğru ilerliyor. Tezos (XTZ) fiyatı Coinmarketcap’in verilerine göre 4 Aralık 2019 TSİ 12.04’te 1.27 dolardan işlem görüyor.

Kripto para borsası Binance Tezos (XTZ) için stake desteği ekledi ve ayrıca stake etmek için sıfır ücret alıyor. Coinbase ve Gate.io sırasıyla yüzde 33 ve yüzde 25 stake etme ücreti talep ediyor. Her iki borsanın payı şu an yüzde 4’ün altında. Coinbase Custody, 2.5 milyon Tezos stake ettiği bir düğüme sahip.

Tezos Golden Cross'a doğru gidiyor. Binance XTZ için stake desteği vereceğini açıklarken, kripto paranın fiyatı da yüzde 3.25 artış ile 1.31 doları gördü.

XTZ/USD 1 gün grafiği – Bitfinex (TradingView)

Diğer popüler stake sağlayıcıları, Tezzigator ve Coinone Exchange gibi, yüzde 10 ücret alıyorlar. Binance bunu tamamen değiştireceğini söyleyerek, stake için sıfır ücret hizmeti sunuyor.

Coinshares CSO’su Meltem Demirors işe bu konuda, “…ve işte stake etme oyununda ücret savaşı başladı.”

Stake rekabeti merkezileşmeye mi götürür?

Ethereum’un gelecek yıl PoS versiyonunu çıkarması bekleniyor. Borsaların da buradan en büyük stake hacmi payı alma rekabetine tutuşması da an meselesi.

İlgili – İsviçre şirketi Bitcoin Suisse, Ethereum 2.0 için stake hizmeti sunacak

Ethereum yıllık zirvesinden yüzde 60 düştü. Tezos ise yıllık zirvesi 1.81 dolardan sadece yüzde 33 geriledi. Bu pozitif trendin büyük bir bölümü ile Tezos stake etmeye verilen artan oranda destek ile ilgili. Coinbase gibi lider borsalar XTZ stake desteği ekledi. Ayrıca, İsviçre merkezli SIX Exchange de buna dayalı bir ETP başlattı.

Bir kripto parayı stake etme, periyodik stake ödülü sağlıyor. Şu an Tezos yıllık yüzde 6-7 civarında bir getiri sunuyor. Tabii XTZ’deki mevcut fiyat dalgalanması ile gerçek ROI de piyasa ile birlikte değişiklik gösteriyor.

Ancak öyle görünüyor ki stake etme kripto piyasasında daha fazla yer edinmeye başlıyor. Yakında ETH de stake edilebilen kripto para birimi olacak.

İlgili – Binance Stellar stake desteğini kesti

Kaynak

İlgili Haberler

İki Usta Analistten Göz Kamaştıran Ripple Tahminleri

Coin Ajans

Kripto para Bollinger Bantları daralması yaklaşan büyük harekete işaret

Coin Ajans

Binance’ın Vadeli İşlemler Platformu 50x Kaldıraçla ETH Sözleşmelerini Başlatıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası