CoinAjans.com
Altcoin

Tezos haftayı yüzde 30’luk prim ile kapattı

fairspin_koinmedya

Tezos bu hafta en çok kazandıran kripto para oldu ve yüzde 30’luk prim yaptı. Tezos, CoinMarketCap sıralamasında top 10’a göz kırpıyor.


Tezos prim yaparak yatırımcılarını sevindirdi

Tezos (XTZ) bu hafta kripto para piyasalarında en iyi performans gösteren kripto para oldu. Tezos bu performansı ile Monero, Tron ve Cardano’yu yerinden ederek CoinMarketCap sıralamasında 11’inci sıraya yükseldi ve top 10’a girmeye aday.

Lütfen Bkz: Weiss Rating kripto para derecelendirme kuruluşu Bitcoin’e kaç veriyor?

Tezos yazının kaleme alındığı saatte 1,59 dolardan işlem görüyordu. Tezos 1 hafta içerisinde fiyatlarını 1.23 dolardan 1,59 dolara arttırarak yaklaşık yüzde 30’luk bir prim yaşadı ve yatırımcılarını sevindirdi.

Kripto para piyasalarında genel bir konsolidasyon süreci yaşanıyor ve toplam piyasa değeri 200 milyar dolar etrafında yoğunlaşıyor. Benzer şekilde Bitcoin fiyatları ise 7500 dolar etrafında düşük marjlarla hareket ediyor. Piyasadaki bu konsolidasyon sürecini tek bozan kripto para ise Tezos. XTZ’nin işlem hacmi ise farklı bir yoruma sevk edebilir. Sıralamada 11’inci olan Tezos, işlem hacmi sıralamasında ise 32’inci sırada. Son 24 saatlik dilimde 1 milyar doların üstünde piyasa değerine sahip olan XTZ’nin işlem hacmi ise 70 milyon dolar. Bu durum Tezos yatırımcılarının kısa dönemli alsat  yapmalarından ziyade HODL yaptıklarını gösteriyor.

Lütfen Bkz: Güney Kore Bitcoin ve kripto paralardan vergi almaya hazırlanıyor

Tezos’un son dönemde gösterdiği performansın ardında Coinbase ve Binance gibi dev borsaların Tezos’u teşvik edici programları da etkili oluyor. Binance, Tezos için sıfır işletim ücreti politikasını devam ettirirken Coinbase ise Tezos ile ilgili eğitici videolar yayınlıyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Haftanın en çok kazandıran altcoini Tezos kaç doları hedefliyor?

Coin Ajans

Ripple ağı işlem hacmi yükselse de XRP güven vermiyor

Coin Ajans

İşte Coinbase CEO’sundan 15 Cesur Bitcoin ve Kripto Para Tahmini

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası