CoinAjans.com
Altcoin

Tezos tekrardan boğa koşusuna hazırlanıyor

Tezos tekrardan boğa koşusuna hazırlanıyor 1

Son günlerin gözdesi Tezos tekrardan boğa koşusuna hazırlanıyor. Bugün yüzde 12’lik prim ile Tezos tekrardan yatırımcılarının güvenin kazandı.


Tezos tekrardan boğa koşusunda

Kripto para piyasaları Şubat ayının sonunda yaşan düzeltmenin etkisi ile toplam piyasa değeri 240 dolar seviyesine kadar geriledi. Son günlerde yaşanan pirim artışı sayesinde Bitcoin, 9 bin doların üstüne çıkarken altcoinlerde de gözle görülür iyileşme yaşanıyor. Mart ayının ilk günlerinde piyasa yaklaşık 20 milyar dolar değer kazandı.

Lütfen Bkz: Güney Kore merkezli kripto borsaları bazı altcoinleri delist ediyor

30 Haziran 2018’den beri CoinMarketCap’te listelenen Tezos, 19 Şubat tarihinde 4 dolara yaklaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu tarihten sonra piyasanın genelinde yaşanan düzeltmeden Tezos da olumsuz etkilendi ve fiyatlar 26 Şubat’ta 2.5 dolar seviyesine kadar geriledi. Neyse ki bugün top 50’de en çok fiyat artışı yaşayan kripto paralardan birisi de Tezos.  XTZ yazının kaleme alındığı saatte 3.22 dolardan işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte Tezos fiyatlarındaki değişimi ve teknik göstergeleri görüyoruz. Bollinger Band’larına göre XTZ’de direnç seviyesi 3.75 dolar seviyesinde destek seviyesi ise 2.45 dolarda oluşuyor.

Tezos tekrardan boğa

MACD verileri ise boğa koşusu savını destekliyor. Bugünkü alım baskısı sayesinde MACD, dip değeri gördükten sonra pozitif bir eğilim göstermeye başladı. RSI değerleri ise güçlü bir pozitif eğilim gösteriyor. RSI değerlerinin aşırı alım bölgesinden uzak olması fiyatların bir süre daha artabileceğini gösteriyor.

Lütfen Bkz: Hindistan Bitcoin kararının Ripple üzerine etkisi olur mu?

Kaynak

İlgili Haberler

Hızlı çıkan hızlı düşüyor: Matic Network

Coin Ajans

Popüler Altcoin Borsası Kapanıyor! Yeni Bir Dolandırıcılık Vakası Mı?

Coin Ajans

NANO Bitcoin’i dörde katladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası