Altcoin

Tezos ve Chainlink 24 saat içinde yüzde 18!

Tezos teknik göstergelere göre çok önemli bir hareketin eşiğinde ancak Chainlik için aynı derecede emin olamıyoruz. Bu iki coinin hareketlerini yazımızda değerlendiriyoruz.

Tezos ve Chainlink son 24 saat içinde % 18 artış göstererek yeşil sahalara geri dönmüş oldular. Şimdi her ikisi de kilit direnç seviyelerini test edip ilerleme kaydetme çabası içindeler.

Tezos çok önemli bir hareketin eşiğinde

Şubat ayının ortalarında  4 dolar zirveyi yakalamıştı Tezos, her zaman olduğu gibi zirvenin ardından büyük bir satışa şahit oldu ve fiyat 1 dolara kadar düştü. Teknik açıdan bakınca bu olumsuz hareket 2018 yılından beri içinde bulunduğu üst sınıra paralel bir kanaldan sert geri dönüş yüzünden gerçekleşti.

O zamandan bu yana XTZ kanalın en üstü kısmına yükselip sonra tekrar en dibe geri dönerek lastik top gibi sıçramaya devam etti. Zaten kanalın öne çıkan özelliği de bu harekete neden olması. Tezos şu anda kanalın alt sınırına %70 bir dalış gerçekleştirdi, ve bu destek seviyesinde tutunmuş görünüyor.

Tarihsel verilere bakarsak Tezos paralel kanalın orta hattında bulunan direnci test etme yolunda ilerliyor ve bu seviye, daha sonraki hareketinin yönü hakkında çok belirleyici olacak bir seviye.

tezos ve chainlink Tezos ve Chainlink 24 saat içinde yüzde 18!

XTZ’nin son 4 saatlik tablosunda boğa görünümünü sağlamlaştırarak yükselen bir üçgen oluşuyor. Bu teknik gösterge son iki haftadır görülen fiyat hareketinin bir sonucu ortaya çıkan bir formasyon. Salınım yüksekleriyle birlikte yatay bir çizgi oluşturulurken, salınım düşükleriyle birlikte yükselen bir eğilim çizgisi gelişti bu sırada.

Direnç hattının üzerindeki 1,8 dolar civarında yaşanan bir kırılma bu formasyonun dışında bir kırılma yapabilir. Alım baskısı oluşursa fiyatı 2,6 dolara çıkarabilir, bu da % 40 bir artış anlamına geliyor.

tezos ve chainlink Tezos ve Chainlink 24 saat içinde yüzde 18!

Kırılmanın  her an olma ihtimali söz konusu ama TD sequential göstergesi bir satış sinyali ortaya koyuyor, bunu aynı zaman dilimi içinde yeşil dokuz mum formasyonunda görüyoruz. Aşağı yönlü bir formasyon, yukarı doğru hareket tamamlanmadan önce  birden dörde kadar bir mum oluşumu demek. Eğer doğrulanırsa Tezos üçgenin hipotenüsünden aşağı düşebilir, destek seviyesinde sıçrama yapabilir ve bu formasyonu kırıp çıkabilir.

tezos ve chainlink Tezos ve Chainlink 24 saat içinde yüzde 18!

Yine de şunu söyleyelim, eğer XTZ’nin ardındaki satış baskısı güçlüyse, boğa görünümü telikeye düşebilir. Formasyonun altına doğru bir kırılma ve 1,5 dolar altına doğru alçalma çok daha derin bir düşüşe neden olabilir. Simetrik üçgenler yukarı doğru trendin tersi oluşumlar da ortaya koyabaildikleri için, Tezos 0,9 doları vurmadan %40 bir sıçrama yapabilir.

tezos ve chainlink Tezos ve Chainlink 24 saat içinde yüzde 18!

Chainlink görünümü belirsiz

Yılın başından bu yana tüm kripto sektöründe yukarı hareket eden başarılı kriptolardan birisiydi LINK. Üç ay içinde %200 bir sıçrama yaptı. Global mali piyasalar virüs salgını yüzünden allak bullak olduğu için LINK, 2009 Eylülünden bu yana görülmeyen bir değer kaybını % 70 ile yaşadı. Bu geriye doğru hareket çok önemli ama Chainlink geçtiğimiz bir kaç hafta içinde %50 tekrar değer kazandı.

Şimdi LINK %78.6 Fib. retracement seviyesini test ediyor. Bu seviyenin üstünde bir kapanış fiyatı % 61.8 veya %50 fib retracement seviyesine yükseltebilir. Bu direnç seviyesi 2,9 ve 3,3 dolar seviyeleri arasında. Ama satış baskısında ortaya çıakcak bir artış  Aralık 2019 daki 1,6 fiyatına geri döndürebilir.

tezos ve chainlink Tezos ve Chainlink 24 saat içinde yüzde 18!

Chainlink ile ilgili belirsizlik son 4 saatlik tabloda da çok belirgin. Bu zaman diliminde son iki haftadır simetrik bir üçgen oluşuyor. Teknik gösterge, fiyatın pozitif ya da  negatif bir yöne hareket etmeden bir konsolidasyon dönemi geçireceğine işaret ediyor.

Üçgenin başlangıç yükseği ile alçak formasyon arasındaki farkı ölçerek ve kırılma noktasına ekleyerek simetrik üçgen %47.5 bir hedefe işaret ediyor. Alım baskısında bir artış fiyatı 3-4 dolara çıkarabilir. 2,5 dolar salınım yükseğinin üzerine bir hareket LINK için yukarı yönlü bir hareketi doğrular.

tezos ve chainlink Tezos ve Chainlink 24 saat içinde yüzde 18!

Bu arada, şu anki 2 dolar salınım alçak seviyesinin altında bir mum çubuğu LINK için aşağı yönlü keskin bir inişe işaret ediyor. Bu destek seviyesinin altında bir kırılma potensiyel panik satışlara yol açabilir ve o da fiyatı %47.5 düşürüp 1,14 dolara çekebilir.

tezos ve chainlink Tezos ve Chainlink 24 saat içinde yüzde 18!

İleri doğru hareket etmek

Federal Rezerv sınırsız sayıda nakit para sürmeye hazırlanıyor ve bundan en çok yararlanacak olan kripto piyasası. Tezos ve Chainlink bu program duyurulduğundan beri en çok kazanç sağlayanlar oldular. Şimdi en önemli nokta yatırımcıların piyasaya girmek için koşturup koşturmayacaklarını beklemek.

Kaynak

 

İlgili Haberler

Bitcoin geliştiricisinden Ethereum hard forkuna eleştiriler

Ünlü CEO “Büyük Darbe” Dedi ve Ripple Tahminini Açıkladı!

İşte Balinaların Kontrol Ettiği Altcoin’lerin Listesi!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası