CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Tezos XTZ coinin tekrardan yükselişe geçmesinin nedeni ne olabilir? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

2020 yılının ilk iki ayından muhteşem performans sergileyen Tezos XTZ coini Temmuz ayında tekrardan kalkışa geçti. XTZ coinin tekrardan yükselişe geçmesinin nedeni ne olabilir?


XTZ coinin tekrardan yükselişe geçmesinin nedeni ne olabilir?

Kripto para piyasalarında yeni nesil diye adlandırabileceğimiz kripto paraların değerinde bir altcoin sezonu yaşanıyor. Yeni nesil altcoinlerden kastımız 2018 yılı kripto para balonundan sonra ICO’su gerçekleşen kripto paralar. Bu kripto paraların öncülüğünü Chainlink, Crypto.com coin, Tezos, DeFi tokenları ve VeChain çekiyor. Belki bu gruba Cardano’yu da ekleyebiliriz.

Yeni nesil altcoin olarak adlandırdığımız kripto paraların fiyatlarındaki ciddi artışa rağmen Ethereum, XRP, Litecoin, EOS ve IOTA gibi geleneksel kripto paraların değerinde prim artışı düşük düzeyde kalıyor ve dikkat çekmiyor.

Yeni nesil kripto para olarak sınıflandırdığımız kripto paralardan Tezos, 2020 yılının ilk iki ayında ciddi performans göstererek 3.80 dolara kadar çıktı. Tezos, Temmuz ayında da benzer şekilde bir performans sergiliyor. 5 Temmuz’da 2.26 dolardan işlem gören XTZ coin, 13 Temmuz’da 3 doların üstüne çıktı. Yazının kaleme alındığı saatte 2.81 dolardan işlem görüyor.

koinmedya_brave

XTZ coini Tezos XTZ coinin tekrardan yükselişe geçmesinin nedeni ne olabilir?Tezos’un değer kazanmasında staking ödülleri ve staking faiz oranları etkili oluyor. Tezos’un sedece staking ödülleri %4’ü geçiyor. Makro anlamda faiz oranlarının negatif düzeye çekilmesinin ardından risk almayı seven yatırımcılar için kripto para staking getirileri oldukça cazip hale geldi. Son dönemde DeFi tokenlarındaki değer artışlarında da yüksek staking faiz oranları etkili oluyor.

Tezos, 3 dolarlık destek hattını tekrardan kazanırsa 2020 rekorunu ilerleyen aylarda egale edebilir.

Cardano staking programı da talep görmeye başladıkça ADA fiyatlarında da artış yaşanıyor.

Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum makro fiyat göstergeleri karmaşık sinyaller veriyor TAKİP ET

Ethereum kurucusu Buterin’den inanılmaz rakam! TAKİP ET

Coinajans.com

Uzmanından sarsıcı Libra coin yorumu TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası