CoinAjans.com
Altcoin

Tezos yüzde 10 artış ile dünkü kaybını fazlasıyla giderdi

fairspin_koinmedya

Kripto para piyasaları düşüş trendinden henüz kurtulamadı. Ancak Tezos yüzde 10 üzerinde artış göstererek diğer kripto paralardan ayrışıyor


Tezos yüzde 10 artış ile göz dolduruyor

Bitcoin dün bir ara 7 bin doların altına geriledi ve gelen tepki alımları BTC’yi 7.300 doların üstüne taşıdı. Ama tehlike henüz geçmiş değil. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 7.160 dolardan işlem görüyor. Toplam kripto para piyasaları değeri ise 195 milyar dolar bandında.

Haftalık bazda Bitcoin fiyatlarına baktığımızda BTC’nin 4 hafta üst üste değer kaybettiğini görüyoruz. Bitcoin ve kripto paralardaki düzeltme ise son 2 gün içerisinde şiddetini arttırdı. 2 günlük krizin ardından Tezos bugün yüzde 10 artış ile kayıplarını fazlasıyla giderdi.

Lütfen Bkz: Chainlink, EOS ve Tezos piyasanın genel ayı görünümünden kurtulabilir

Tezos (XTZ) dünkü düzeltmede fiyatları 1,08 dolara kadar geriledi. Ancak bugünkü yüzde 10 üzerindeki fiyat artışı ile beraber fiyatlarını 1,40 dolar bandına yükseltti. Aşağıdaki grafikte Tezos fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bollinger Band’larına göre XTZ fiyatları 1,40 dolarlık direnç seviyesini test ediyor. Destek seviyesi ise 0,97 dolarda oluşmuş durumda. MACD verileri ise yükselen trend gösteriyor. RSI değerleri ise aşırı alım bölgesinde.

Tezos 25 Ekim’den sonra gösterdiği performans sayesinde CoinMarketCap sıralamasında 14’üncü sıraya kadar yükseldi. Toplam piyasa değeri ise 1 milyar dolar seviyesine ulaşmak üzere. XTZ performansı ile beraber Tron ve Cardano’yu yakın zamanda geride bırakabilir.

Kaynak

İlgili Haberler

Vitalik Buterin Amacına Ulaştı: Ethereum’un Kuzey Kore Kabusu Son Buldu!

Coin Ajans

Tether arzının yarıdan fazlası 119 adreste

Coin Ajans

Tether darphanesi USDT basmaya devam ediyor: Yükseliş işareti mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası