CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Tim Draper: Böyle girişimcilere ihtiyacımız var

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Dünyanın en önemli yatırımcılarından Tim Draper ilginç bir şekilde suçlu Ross Ulbricht için böyle  girişimcilere ihtiyacımız var diyerek serbest bırakılmasını istedi.


Böyle girişimcilere ihtiyacımız var mı gerçekten?

Evet tekrar soruyoruz. Böyle girişimcilere ihtiyacımız gerçekten var mı? Tim Draper 21 Eylül’de bir tvit atarak Silk Road’ın yaratıcısı hapisteki  Ross Ulbricht’in kendisine çok sempatik geldiğini belirtmişti. Sonraları Crypto Finder videodan Fred Schebesta kendisine bu konu hakkındaki son görüşlerini sorunca Draper sarsıcı bir cevap verdi:

‘Ross’u bir an önce serbest bırakın! Böyle girişimcilere ihtiyacımız var! Onu hemen hapisten çıkarın! Niçin bu olağanüstü insanları hapiste tutuyoruz? Onların zihinlerine, enerjilerine ve yaşam güçlerine ihtiyacımız var. Onu serbest bırakın. Kim bilir bu sefer hangi ilginç fikirlerle karşımıza çıkar.’

Ulbritch ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Suçu da dark web üzerinden insanların kripto para kullanarak kaçak eşya alıp satmalarına imkan veren bir alışveriş noktası kurması ve bu işi devam ettirmesi. FBI bu sistemi kapattıktan sonra Tim Draper ortaya çıktı ve el konulan 30,000 BTC’yi satın aldı. Öyle görünüyor ki Ulbritch o zamandan beri Tim Draper’in kafasında bir yer edinmiş. Dark web üzerinden bu şekilde dolandırıcılık ve kötüye kullanmalar Amerika’da sert şekilde cezalandırılıyor.

BKNZ: ABD 19 milyon dolarlık Bitcoin’e el koydu

Tim Draper’ın böyle girişimcilere ihtiyacımız var derken bunu gayet içten söylemesi birçok insanın tepkisini çekti. Fakat Tim Draper sözlerinin arkasında olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:

‘Ben onun bir örnek oluşturduğunu düşünüyorum. O çizginin ötesine adımını attı. Fakat bir süreliğine hapiste kalacak. Onu içeriden çıkarın. Kedim bile kafese girdiğinde ben ağlıyorum. Bu mahkumları içerde görmek de kalbimi paramparça ediyor.’

BKNZ:Silk Road, Mt.Gox Ya da Kim Ne Yapıyor ? Bitcoinde Şüpheli Hareketlilik

Kaynak

İlgili Haberler

Büyük Bitcoin madencileri, halving sonrası beklentilerini açıkladı

XRP için kısa vadede karamsar olan analist uzun vadeli grafiklere dikkat çekiyor

Coin Ajans

2020’de Bitcoin ve kripto dünyasını neler bekliyor?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası