CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Toplam Bitcoin miktarı ne kadar? TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans

Toplam Bitcoin miktarı hiçbir zaman 21 milyon olmayacak! Bildiklerinizi unutun! Ünlü bir kripto para analistine göre gerçek Bitcoin miktarı çok farklı.


Toplam Bitcoin miktarı gerçekte ne kadar? 

Kripto analisti Timothy Peterson, toplam BTC arzının günden güne azaldığını iddia ediyor. Her gün 900 BTC çıkarılırken; öte yandan günde toplam 1.500 BTC kaybedildiğini tahmin ediyor.

Cane Island Alternative Advisors’tan Timothy Peterson Twitter’da, sonsuza kadar kayıp olarak kalacak toplam Bitcoin miktarına ilişkin sorulan soruları yanıtlandı. Analistin hesaplamalarına göre, dolaşımda olacak maksimum Bitcoin miktarı 14 milyon civarında.

koinmedya_brave

Peterson analizini Twitter üzerinden paylaştı ve halvingden sonra günlük olarak yaklaşık 900 BTC kazıldığını söyledi. Aynı zaman diliminde, yaklaşık 1.500 BTC’nin de sonsuza kadar kaybedildiğini ekledi.

Dolayısıyla, Bitcoin arzı aslında azalıyor. Ve buna göre dolaşımda yalnızca 14 milyon Bitcoin (BTC) olacak! 

21 milyon toplam BTC arzını unutun - İşte gerçek Bitcoin miktarı

Toplam BTC arzı asla 14 milyondan fazla olmayacak!

Peterson ayrıca tweetinde, ‘Asla 14 milyondan fazla Bitcoin olmayacak başlıklı bir makalenin yer aldığı araştırma notlarına ilişkin bir bağlantı paylaştı.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere; bu makale, insanların Bitcoin’lerini kaybetme nedenleri ile birlikte gerçek sayılar sunarak toplamda kaç Bitcoin’in kaybolduğu sorusunu yanıtlıyor. Peterson’a göre, Bitcoin’ler şöyle kaybediliyor:

  • Donanımın kazara kaybedilmesi (atılması)
  • Özel anahtarların yanlış yerleştirilmesi veya tamamen kaybedilmesi (Elon Musk’ın yaptığı gibi)
  • Bitcoin sahibinin BTC’lerini vasilerine devretmeden ölmesi ( 500 milyon dolarlık XRP’ye sahip olan Mathew Mellon örneğinde olduğu gibi)
  • Yanlış adrese gönderme ve gönderilen adrese erişememe (Örneğin; bazen bir kullanıcı, BTC’yi çok fazla Bitcoin bulunan aktif olmayan bir adrese ödüllendirilme umuduyla gönderir. Bazıları, hareketsiz bir balina adresine küçük miktarlarda BTC ile bağış yaparak, adresin sahibinin bir gün kendisini ödüllendireceğini umar. Peterson bunu, bir dilek kuyusuna benzetiyor.)

Sonuç olarak;

Yalnızca 21 milyon Bitcoin çıkarılacağı gerçeği, BTC’nin sınırlı ve kıt olduğunu ilan etmek için yeterli.

Timothy Peterson, son 10 yıl içinde milyonlarca BTC’nin kaybolduğunu ve bu nedenle yalnızca 14 milyon Bitcoin’in dolaşımda olacağına işaret ederek bu kıtlık fikrinde değişiklik yapıyor.

Bu yeni bilgiler ışığında yatırımcılar ve traderlar artık, dolaşıma asla giremeyecek olan 7 Milyon BTC’ye özel bir vurgu yaparak Bitcoin kıtlığı fikrini revize edebilirler.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

XRP yatırımcısı yoruldu – XRP’nin geleceği tartışılıyor TAKİP ET

Peter Brandt’e göre altcoinlerin çıldırması için Ethereum işaret vermeli TAKİP ET

Böyle devam ederlerse Nakamoto kadar BTC sahibi olacaklar TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası