CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Trader’lar Bitcoin Fiyatının 13 Bin Dolara İnmesini Bekliyor: İşte Nedenleri

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC) fiyatı, 19.400 doların ardından büyük bir düzeltme görerek 28 Kasım’da 17.000 doların üzerinde konsolide oldu. Yakın vadede, traderlar kripto para biriminin bir başka geri çekilme görmesini bekliyorlar.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre yatırımcıların yakın gelecekte daha derin bir düşüş olmasını beklemelerinin üç ana nedeni var: tarihsel döngüler, Fibonacci Dizisi ve vadeli işlemler piyasasının rekor seviyedeki açık pozisyonlar.

Trader’lar Bitcoin Fiyatının 13 Bin Dolara İnmesini Bekliyor: İşte Nedenleri 5
BTC / USDT 4 saatlik grafik (Binance). Kaynak: TradingView.com

Tarihsel döngüler daha derin bir Bitcoin düzeltmesine işaret ediyor

BTC fiyatı, 2017’deki 20.000 dolarlık seviyenin görüldüğü ralli gibi geçmiş boğa piyasalarında yaklaşık %20 ila %30 arasında düşüşler gördü. Daha sonra ralli devam etse de, türev piyasası aşırı kalabalıklaştı ve büyük düzeltmeler yapıldı.

Şimdi birkaç trader, benzer bir modelin meydana gelmesi durumunda Bitcoin’in fiyatının 13.800-14.500 dolar aralığında olması gerektiğini söylüyor. Ek olarak, bazı teknik analistler, BTC’nin Ağustos 2020 rallisinin zirvesinde düştüğü seviyeyi en kötü durum senaryosu olarak görüyorlar. Bu seviye, 12.468 dolardı.

“Salsa Tekila” olarak bilinen anonim bir trader, Bitcoin’in teknik görünümünün nispeten basit olduğunu söyledi. Bitcoin 17.500 doların üzerine çıkarsa ve üzerinde kalırsa, trend bir kez daha yükselişe geçer. Ancak BTC 17.500 doların altında kalırsa 11.000 dolar ile 13.000 dolar aralığına düşüş şaşırtıcı olmamalıdır. Trader şunları yazdı:

“BTC görünümüm: 1) 17.500 dolar alanının altında düşüş. 2) 17.500 doları kırarsak yükseliş olur, bu durumda dipleri satın alın. 3) 18,7 bin dolarlık alan = ATH’den önceki tek büyük direnç. 11-13.000 $ seviyeleri görülebilir. 14,5 bin doların üzerinde kısa pozisyon açmazdım.”

Fibonacci dizisi

Traderlar, alıcılar için potansiyel bir ilgi alanı olarak Fibonacci dizisini kullanarak 0.618 seviyesini tespit ediyor. 19.400 dolara kadar Bitcoin’in tüm rallisini kapsayan Fibonacci dizisi, 0.618 seviyesini yaklaşık 13.500 dolara koyuyor. Diziye göre 0.618, potansiyel bir trendin tersine çevrilmesi için çok önemli bir seviye olarak kabul edilir.

Bitcoin vadeli işlem piyasasında açık pozisyonlar hala yüksek

Cointelegraph’a göre Bitcoin vadeli işlemler piyasasındaki açık pozisyonlar 1 milyar doların üzerinde kaldığında BTC’nin fiyatı düşme eğilimindedir. BTC tarihi boyunca vadeli işlemler piyasası yüksek bir ticaret faaliyeti gördüğünde fiyatı genellikle düzeltme ile karşı karşıya kalmıştır.

Skew’in verilerine göre büyük vadeli işlem borsalarındaki açık pozisyonlar şu anda 1 milyar doları aşıyor. En büyük üç BTC vadeli işlem piyasası olan OKEx, Binance Futures ve CME sırasıyla 1,4 milyar dolar, 0,94 milyar dolar ve 0,93 milyar dolarlık ile tüm zamanların en yüksek açık pozisyon seviyesine ulaştı.

Trader’lar Bitcoin Fiyatının 13 Bin Dolara İnmesini Bekliyor: İşte Nedenleri 7

Boğa karşıtı argümanlar

Bununla birlikte, diğer traderlar; Bitcoin’in herhangi bir geri çekilmeden önce 18.000 dolara yükselebileceğine veya genel yükselişin yeni zirvelere doğru devam edebileceğine inanıyor. Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası’nda tam zamanlı bir trader olan Michael van de Poppe, bugün erken saatlerde, BTC fiyatı için en düşük aralığın şu anda 16.000 doların üzerinde olduğunu söyledi.

Bu, 18.000 dolarlık bir ara ralli ile sonuçlanabilir. Balina kümeleri ayrıca 16.000 dolarlık alanın güçlü bir destek seviyesi olarak kaldığını gösteriyor.

Benzer şekilde, “Crypto Capo” olarak bilinen bir trader, önceki fraktallara dayanarak, BTC’nin bir başka büyük düşüşten önce 18.000 doları görebileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Morgan Stanley milyonlarca dolarlık yatırımı nereye yaptı? TAKİP ET

Coinajans.com

Dev Bitcoin Borsasının CEO’su 2 Kripto Parayı Öne Çıkardı: “Dünyaya Hükmedebilirler”

Coin Ajans

Peter Schiff: “Altın Aya Yükselirken, Bitcoin Çökecek”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası