CoinAjans.com
Blockchain

Tron 3’üncü en başarılı blockchain’e sahip: Birinci kim?

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Çin Sanayi Bakanlığınca desteklenen Çin Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksi verilerine göre Tron, 3’üncü en başarılı blockchain ağına sahip.


Çin Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksi verilerine göre Tron, 3’üncü

Çin Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksinin (ÇBTDE) 15’inci raporu yayınlandı. Bu verilere göre Tron, en başarılı blockchain sıralamasında 3’üncü sırada yer aldı. İlk sırada EOS blockchai’i yer alıyor. 2’in sırada ise Ethereum var.

Çin Sanayi Bakanlığınca desteklenen ÇBTDE endeksi, belirli aralıklarla en kaliteli public blockchain sıralamasını yayınlıyor. Tron, 14’üncü ÇCTDE’de 2’inci sırada yer almıştı ancak güncel sıralamada 3’üncü sıraya geriledi. Tron için 3’üncülük sıralaması yinede başarılı sayılabilecek bir sıralama.

Lütfen Bkz: Güney Kore Bitcoin ve kripto paralardan vergi almaya hazırlanıyor

Çin Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksinin (ÇBTDE), nihai sonuçları elde etmek için 3 alt endeks değeri hesaplıyor. Bu alt endekslerin toplanması ile gelen endekse ulaşılıyor. Bu alt endeksler ise şunlar:

i- Teknoloji

ii- Uygulanabilirlik

iii- Yaratıcılık

ÇCTDE’nin 15’inci raporunda Bitcoin, 9’uncu sırada kaldı. Tron blockchain kalitesi, Qtum, Zilliqa, Waves, XLM, Bitcoin ve Neo gibi birçok blockchain’i geride bırakıyor. Aşağıdaki tabloda 15’inci ÇCTDE sıralamasında yer alan ilk 35’deki başarılı blockchain markalarını görüyoruz.

ÇCTDE alt endekslerine dikkat ettiğimizde Tron’un teknoloji alt endeksinde 94,2 aldığını görüyoruz. Tron blockchain, teknolojik alt yapısına göre ise sıralamada 2’inci sırada.

EOS, ÇCTDE sıralamasında 1’inci çıkmasına rağmen finansal açıdan derecelendirme hizmeti sağlayan Weiss Rating derecelendirmesinde benzer başarıyı göstermiyor. Weiss Rating, EOS notunu yakın zamanda C-‘ye indirdi. Weiss derecelendirmesinde ise Bitcoin en yüksek notu alıyor. Weiss derecelendirmesi için aşağıdaki haber linkine tıklayabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Weiss Rating kripto para derecelendirme kuruluşu Bitcoin’e kaç veriyor?

 Kaynak

İlgili Haberler

80 Japon bankası JP Morgan blockchain ödeme ağına katılıyor

Coin Ajans

Blockchain ile Gıda Sektöründe 31 Milyar Dolarlık Tasarruf Sağlanabilir!

Coin Ajans

Merkezi Olmayan Finansman (DeFi) Bir Milyar Dolara Yaklaştı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası