CoinAjans.com
Altcoin

Tron kendi stabil parasını çıkarıyor: Tron stabil coin (USDJ)

Tron kendi stabil parasını çıkarıyor: Tron stabil coin (USDJ) 1
koinmedya_googlenews

Kripto para piyasalarında stabil coin talebindeki artış, CEO’ların dikkatinden kaçmıyor. Tron kendi stabil parasını çıkarıyor: Tron stabil coin (USDJ).


Tron stabil coin (USDJ)

Kripto para piyasalarında aşırı dalgalanma stabil coin talebini arttırıyor. Kripto para piyasalarında özellikle Ethereum destekli Tether ile Tron destekli Tether talebinde ciddi artış yaşanıyor.

Lütfen Bkz: Stabil coin işlem hacmi 2020’nin ilk çeyreğinde rekor kırdı

Stabil coin piyasasındaki bu canlılık Tron’u harekete geçirdi ve Tron bizzat kendi stabil coin’ini çıkarmaya karar verdi. Yeni stabil coin: Tron stabil coin (USDJ) ismi ile adlandırılıyor.

Tron’un CEO’su bu gelişmeyi “Yeni bir şey” sloganı ile twitter yolu üzerinden kamu oyuna duyurdu. Aşağıda Justin Sun’ın tweet’ini görüyoruz.

İhraç edilen yeni stabil coin USDJ karşılığında belli bir miktar Tron (TRX) ve ABD doları teminat altına alındı. USDJ’nin değeri ise 1 dolara sabitlendi. USDJ, Tron blockchain ağı üzerinde dolaşıma sokuldu.

Tron Kuruluşu tarafından üretilen USDJ, Maker DAO istikrarlı coin sistemine benzetiliyor. Bu benzerlik, projenin ciddi biçimde eleştiri almasına yol açtı. Birçok takipçi Justin Sun’ı kopyala/yapıştır ve intihal (plagiarism) yapmakla suçluyor.

Justin Sun’i intihal ile suçlayan eleştirmenlerden birisi Ethereum geliştiricisi antiprosynthesis.eth (@antiprosynth). Geliştiricinin tepkisini aşağıda görüyoruz:

Lütfen Bkz: Her 10 dakikada Bitcoin 1 blok, FED ise 600 milyon basıyor

Tron fiyatlarının bu yılki performansına göz attığımızda fiyatların 15 Şubat 2020’ye kadar iyi bir performans sergilediğini görüyoruz. Bu tarihte Tron, 2.7 cent’i gördü. Bu tarihten sonra ayı sezonuna giren fiyatlar, 0.7 cent seviyesine kadar geriledi. Tron yazının kaleme alındığı saatte 1.13 cent’ten alıcı buluyor. Aşağıda Tron fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Tron stabil coin (USDJ)

Kaynak

İlgili Haberler

Cardano fiyatı toparlanmaya başladı

Coin Ajans

Düşüşlere meydan okuyan coin! Uzun vadeli coin arayanlara özel haber

Coin Ajans

Ripple CEO’su: 3000 kripto para çok fazla

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası