CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Tron ve Binance Çin’in Twitter’ı Weibo tarafından yasaklandı

tron haberleri coinajans
fairspin_koinmedya

Tron ve Binance Weibo hesapları askıya alınarak yasaklandı. Kripto para piyasalarına yönelik Çin merkezli yeni bir yasaklayıcı dalga mı geliyor?


Tron ve Binance Weibo hesapları askıda

Çin merkezli sosyal medya ve medya araçları, Çin yönetimi tarafından sıkı biçimde denetlenmekte. Çin’de öne çıkan sosyal medya araçları ise Weibo ve WeChat. Weibo Twitter ile WeChat ise WhatsApp ile karşılaştırılıyor. Binance ve Tron Weibo hesapları askı alındı ve yasaklandı. Bu adım Çin yönetiminin kripto paralar üzerindeki baskısı devam ediyor yorumlarına yol açıyor.

Çin Başkanı Xi Jinping’in blokchain teknolojisini destekler mahiyette açıklamalarından sonra Çin’in kripto paralara yönelik politik tutumunda değişiklik oluyor şeklinde yorumlandı. Ancak Çin, kamu destekli olmayan kripto para şirketlerine yönelik katı tutumuna devam ediyor gibi. Bu durumun en son örneğini BNB ve TRX Weibo hesaplarının askıya alınması ve yasaklanmasında görüyoruz.

Çin 2017 yılında kripto para piyasaları ile ilgili işlemleri ve ICO projelerini yasakladı. Bunun üzerine Binance, Huobi ve OKCoin gibi firmalar merkezlerini off-shore bölgelere taşıdı. Sonrasında ise Çin yönetimi, Bitcoin madencilik endüstrisini gereksiz endüstriler kategorisine alarak zamanla bu sektörü kısıtlayacağını duyurdu. Çin Başkanının blockchain teknolojisini kucaklayan konuşmasının ardından Çin Sanayi Bakanlığı, Bitcoin madencilik endüstrisinin kategorisinde tekrardan güncellemeye giderek bu endüstriyi desteklenecek endüstriler kategorisine aldı.

Lütfen Bkz:  Çin Bitcoin madenciliği konusunda tutumunu değiştiriyor

Binance ve Tron Weibo hesaplarının yasaklanması, yaz döneminde Çin’de patlak gösteren ponzi tipi yapılanmaların etkili olmuş olabileceği de değerlendiriliyor. Bu süreçte Tron ve Justin Sun isimleri Çin’deki bu ponzi tipi yapılanmalarla beraber anılmıştı. Yine aynı dönemde Justin Sun’ın Warren Buffet yemeği iptal oldu. Bu süreçte Justin Sun “amiyane ve abartılı dille reklam yapmakla” eleştirildi. Bu nedenle Justin Sun, Çin kamuoyundan özür dilemek zorunda kaldı.

Lütfen Bkz:  Çin’de Çiftlik Bank vakası ve Justin Sun iddiası

Tron ve Binance Weibo yasağının yukarıdaki gelişmelerin etkili, olduğuna inanılıyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Ripple yükseliş rampasına girmiş olabilir mi? TAKİP ET

Kurumsal yatırımcı Bitcoin short emir girmeye başlarsa ne olur? TAKİP ET

Buterin Ethereum 2 için tarih verdi TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası