Bitcoin Haberleri

Trump Yönetiminin Kripto Para Düzenlemelerini İran Tetiklemiş Olabilir

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – İran ile yaşanan gerginlik, Çarşamba günü ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in kripto para birimleri ilgili olarak yapmış olduğu uyum yorumlarının arka planında yer almış gibi gözüküyor.

FairSpin

Endişeler

New York Times, Trump yönetiminin bu teknolojinin “İran gibi ülkelere yönelik olarak uygulanan Amerikan yaptırımlarından kaçınmak için” kullanıldığını belirterek bu noktada giderek daha fazla endişeye kapıldıklarını ifade ediyor.

Bu haftanın başlarında, İran Parlamentosu Araştırma Merkezi, Ocak ayında yayınlanan ve kripto para madenciliği lisanslarının yeni vergi geliri ve bürokratik ücretler üretebileceğini gösteren bir rapor yayınladı. Aynı merkez tarafından yapılan bir öneri, böyle bir durumun 8,5 milyar dolar değerinde olduğu tahmin edilen yerli kripto para madenciliği endüstrisinden yıllık 1 milyar dolar gelir getirebileceğini ileri sürüyor.

StormGain

Raporda ayrıca, İran hükümetinin 2021 bütçesinin bir kısmının kripto para birimi madenciliğine tahsis edilmesini önerilmesine rağmen, bu teklifin özelliklerinin belirsizliğini koruduğu vurgusu yapılıyor.

Bitcoin İran İçin Hayat Öpücüğü mü?

Kısacası, eğer Trump yönetimi İran rejimine diz çöktürmeye çalışıyorsa, bitcoin (BTC) İran İslam Cumhuriyeti’ne bir hayat öpücüğü verebilir.

Mnuchin’in yorumları, Trump yönetiminin Hazine Bakanlığı’nın
kripto para saklama hizmetleri için bütçesini artırmayı önermesinden günler
sonra geliyor. Sadece 2019’da çeşitli ABD devlet kurumları Chainalysis’den
blockchain analitik hizmetleri almak için 5 milyon dolar harcadı.

Temmuz ayında Mnuchin, Facebook’un önerdiği Libra’dan, terörün finansmanı ve kara para aklamayla ilgili endişeleri dile getiren bir “ulusal güvenlik sorunu” olarak bahsetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Lider Araştırma Firmasından Bitcoin için çarpıcı 2020 yılı tahmini

İşte 2020 İçin 5 Destansı Bitcoin ve Altcoin Tahmini

Popüler Türk Analist Bitcoin’de Bu Seviyelere İşaret Etti

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası