CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Trump’ın OHAL İlanı Sonrası Bitcoin, Ethereum ve XRP İvme Kazandı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – ABD Başkanı Donald Trump, corona virüsü salgını nedeniyle ulusal bir acil durum ilan etti. Şimdiye kadar, hem kripto hem de hisse senetleri olumlu tepki veriyor.

Başkan
Donald Trump’ın ABD kamuoyuna en son verdiği mesajın ekonomi üzerinde
istikrarlı bir etkisi oldu.

Bugün erken saatlerde yaklaşık 800 puan artış gösteren Dow Jones Sanayi Endeksi, günü yaklaşık 800 puanlık bir artışla 23.185 puana yakın bir seviyeden kapattı.

Trump’ın OHAL İlanı Sonrası Bitcoin, Ethereum ve XRP İvme Kazandı 4

Aynı şekilde, sabahın erken saatlerinde bir noktada 4.000 $ ‘a kadar işlem yapan Bitcoin, şu anda 5.400 $ seviyesinden işlem görüyor.

Trump’ın OHAL İlanı Sonrası Bitcoin, Ethereum ve XRP İvme Kazandı 5

Trump, ABD’de 40’a yakın ölüme neden olan corona virüsü pandemisi nedeniyle bir ulusal acil durum ilan etti. Gazetecilere yaptığı açıklamada “Resmi olarak ulusal bir acil durum ilan ediyorum. İki çok büyük kelime” ifadelerini kullandı. Başkan ayrıca, hastalıktan etkilenen ABD vatandaşlarına 50 milyar dolarlık potansiyel yardımın kapısını açtı.

Borsa haberlere olumlu tepki verdi. Ve bütün hafta olduğu gibi, kripto pazarı geleneksel pazarın yükselişini takip etti. Kripto para piyasasının toplam değeri sabahtan bu yana 5 milyar dolar toparlandı. Şu anda 158 milyar doların biraz üzerinde yer alıyor.

Ethereum şu anda bu sabahki çöküş sırasında 100 doların altından yaklaşık olarak 131 dolar seviyelerine gelmiş durumda. XRP ise yazının yazıldığı sırada 0,15 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Dev şirket Bitcoin saklama hizmetini sona erdiriyor – işte ayrıntılar

Grayscale fon girişini askıya almasına rağmen Bitcoin almaya devam ediyor

Bitcoin Yeni Zirveleri Gördü! Tom Lee, Son Ralliyi Yorumladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası