CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Türbülansa düşen Bitcoin için kritik seviyeler TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Bu hafta kripto para piyasası genelinde kırmızı renk hakimdi. Birkaç istisna dışında neredeyse tüm coinlerde önemli ölçüde düşüş var. Toplam kripto para piyasası değeri de 2 trilyon doların altına geriledi. Böyle bir ortamda Bitcoin için önem arz eden destek ve direnç seviyelerine bakalım.


Bitcoin teknik analizi: Bitcoin ne olur?

Bitcoin için bu hafta türbülanslı geçti. BTC fiyatı yüzde 20’lik keskin bir düşüş yaşarken 50,000 dolar seviyesinin altına kırılma yaptı. Bu düşüş sonucu lider kripto paranın bugün 47,500 dolara kadar gerilemesine şahit olduk.

Bitcoin hafta başında düşüşe 60,000 doları altına gerileme ile başlamıştı. Sonuçta büyük bir aşağı yönlü salınım da oluştu ki bu da fiyatı 51,440 dolar desteğinin (.618 Fib) de altına çekti.

Bu seviyeden toparlanmayı başardı ve günlük mum da 50 günlük MA seviyenin üzerine çıkmıştı. Maalesef hafta başında 50 günlük MA’nın da altına düşüş oldu ve ondan sonra hafta boyunca bu seviyenin üzerine çıkılamadı. Ardından gelen yeni bir düşüş de fiyatı 54,000 dolar seviyesinin altına getirdi.

Bitcoin fiyatı dün de düşüşe devam etti ve kapanışı 51,440 dolar (.618 Fib) seviyesini altında yaptı. Bugün de kripto parada fiyat düşüşü devam etti ve 47,500 dolar seviyesi kaydedildi. Bundan sonra ise az da olsa toparlandı ve BTC şu an 50,000 dolar seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyor. Bundan dolayı da BTC’nin 100 günlük MA seviyesini korumak için mücadele verdiğini söyleyebiliriz.

koinmedya_paradex

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin ne olur?

BTC/USD günlük grafiği Kaynak: TradingView

Peki, BTC’nin önünde ne var? 100 günlük MA’nın altında bugünün dip seviyesi olan 47,500 dolar var. Bunun ardından ise 47,000 dolar (uzun vadeli .5 Fib), 45,950 dolar (aşağı yönlü 1.414 Fib Extension), 44,750 dolar, 42,770 dolar (uzun vadeli .618 Fib) ve 42,000 dolar (Ocak 2021 zirvesi) destekleri var.

Diğer yandan ise ilk güçlü direnç 50,000 dolarda. Bunun üzerinde ise 52,000 dolar, 53,500 dolar (yükselen trend çizgisi), 51,120 dolar (ayı .382 Fib), 55,400 dolar ve 56,165 dolar (ayı .5 Fib) dirençleri görünüyor.

Kaynak

“koinmedya_binance”

Canlı BTC fiyatı: $ 50,245.00

 

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

koinmedya_brave

 

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri


Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

RektCapital’de Bitcoin hakkında uzun dönemli oldukça dikkat çeken bir analiz yayınladı. Bu makalemizde bu analizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bitcoin oldukça spekülatif hareket eden bir finansal varlık. Buna rağmen uzun vadede Bitcoin grafiğine dikkat ettiğimizde konjonktürel hareketler gözleniyor. Bu hareketlerden uzun vadeli çıkarımlar elde edilebilir.

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

Sürekli değer artışı gösteren bir finansal varlıktan söz edilemez. Yükselen trendin ardından illaki bir düzeltme yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte RektCapital, 2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin fiyatlarındaki değişimi analiz ediyor. Bu dönemde Bitcoin 267 günü yükseliş trendinde ve 98 günü ise düşüş trendinde geçirdi.

Bitcoin teknik analizi Türbülansa düşen Bitcoin için kritik seviyeler

Yani 2017 yılındaki boğa sezonunda bir yıllık sürenin yaklaşık %73’lük diliminde Bitcoin’in değeri arttı.

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Türbülansa düşen Bitcoin için kritik seviyeler
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

2017 yılı boyunca neredeyse her çeyrek dönemde bir Bitcoin fiyatlarında düzeltme yaşanıyor. Buna rağmen ilk çeyrekte 2 düzeltme dikkat çekiyor.

Bitcoin teknik analizi Türbülansa düşen Bitcoin için kritik seviyeler
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

Düzeltmeler 2017 yılında genelde çeyrek dönemlerin sonuna doğru yaşandı. Eğer tarih kendini tekrar ederse içinde bulunduğumuz boğa sezonunda da çeyrek dönem geçişlerinde düzeltmeler yaşanabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Düzeltmelerin boyutu genelde %30 ile %40 arasında değişim gösteriyor. Yani Bitcoin yatırımcıları kârlarının %40’a varan kısmını bu düzeltme dönemlerinde kaybedebilir.

Bitcoin teknik analizi Türbülansa düşen Bitcoin için kritik seviyeler


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 68.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin Düzeltmesi Nerede Biter?

Bitcoin 50.000 dolara kadar düzeltme yapabilir. Ancak düzeltme bitmiş de olabilir. Eğer öyleyse hedefin 67.200 dolar olduğunu belirtmemiz gerekir.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2025

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

“Bu Seviyeler Görülecek!”: İşte 2 Ünlü Kâhin’den Bitcoin Fiyat Tahminleri

ABD Merkez Bankası, 9.800.000 Bitcoin Değerinde Dolar Bastı!

Coin Ajans

Milyar Dolarlık Fon Yöneticisinden “Yüz Güldüren” Bitcoin Tahminleri

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası