CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Türkiye, En Çok Bu Kripto Paraları Arıyor

kripto para haber coinajans

Google Trendler’den elde edilen verileri, farklı kripto paralarda ülkelerin ilgilerine göre görselleştiren bir internet sitesi olan BlockchainCenter.Net, Türkiye’de en çok ilgi gören kripto paraları gözler önüne seriyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde arama hacmine göre Bitcoin yüzde 78.3‘lük büyük bir paya sahipken onu yüzde 7.7 ile Ethereum, yüzde 4.7 ile XRP izliyor. İlk 3 sıra, bu kripto paraların piyasa değerlerine göre yapılan sıralamayla uyumlu. Bununla birlikte sonrasında işler değişiyor.

Türkler; Bitcoin, Ethereum ve XRP’nin ardından en çok Litecoin, Bitcoin Cash ve Tron‘la ilgileniyorlar. Bu üçlüden sonra ise Monero, Dogecoin, IOTA ve Cardano geliyor.

Liste şu şekilde:

Özetle, Türkiye’de Bitcoin’in arama ilgisi, Ethereum’un 10, XRP’nin ise yaklaşık 17 katı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, tüm ülkelerde açık ara en çok aranan coin. Dogecoin, piyasa değeri açısından ilk 30’da yer almazken en çok arananlar arasında ilk 10’da bulunuyor.

Bazıları liste dışı bırakıldı

Son olarak bazı kripto paralar kapsamın dışına alındı. Örneğin Dash, Neo veya Eos gibi kripto paralar için arama ilgisinin belirsiz olduğu, bu terimlerin farklı bağlamlarda da arandığı belirtildi. Bazı kripto paralar da küçük arama hacminden ötürü listenin dışında kaldı. Örnek olarak Bitcoin SV ve Tezos, en büyük ilk 10’da bulunmasına karşın aramalarda çok küçük paylara sahipler.

İlgili Haberler

Libra Association büyüyor: Birliğin son üyesi Checkout.com

Ripple, 45,000,000 dolarlık XRP satın aldı

IEO’lar yatırım yapmak için uygun mu?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası