CoinAjans.com
Borsa

Türkiye merkezli kripto para borsası aleyhine dava

Kripto para borsa incelemesi
fairspin_koinmedya

Türkiye merkezli kripto para borsası Sistemkoin aleyhine ABBC Coin yöneticileri dava açıyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan hacking olayında ABBC Kuruluşu, Sistemkoin kaynaklı bazı ihmallerin yaşanmış olabileceğini iddia ediyor.


Türkiye merkezli kripto para borsası Sistemkoin aleyhine ABBC Coin dava açıyor

ABBC Coin’in Sistemkoin borsası listelerinden çıkarılması ve hacklenmesi ile bağlantılı olarak ABBC Kuruluşu, Türkiye merkezli kripto para borsası Sistemkoin aleyhine dava açıyor.

Eylül 2018 tarihinde ABBC Coin, Sistemkoin borsasında listeleniyordu. Birkaç ay sonra bir Sistemkoin müşterisi, email yolu ile borsaya ABBC Coin’lerini çekemediği yönünde şikayette bulundu. Bu olayın üzerine borsa tarafından Sistemkoin listesindeki ABBC Coin’in hackeldiği ileri sürüldü. Sistemkoin, ABBC Kuruluşundan hacklenen ABBC Coin’leri kadar token’ın ise kendilerine ödenmesini talep etti. Sonrasında Sistemkoin, ABBC Coin’i listeden çıkardı.

Lütfen Bkz: Blockchain adası başbakanının koltuğu Panama Belgeleri yüzünden sallanıyor

Globalcryptopress’in iddiasına göre ABBC Kuruluşu konu ile bilgilendirildiği andan itibaren sorunun giderilmesi için elinden geleni yaptı ancak Sistemkoin herhangi bir sorumluluk almadı. Aralık 2018 tarihinde ise Sistemkoin, ABBC takımına herhangi bir açıklama yapmadan ABBC Coin’i liste dışı bıraktı.

Globalcryptopress’in başka bir iddiasına göre ABBC yöneticileri, Sistemkoin üzerinde bazı anomaliler tespit etti. Örneğin ABBC yöneticisi 550 adet Ethereum’unu başka bir adrese transfer etmek istemiş. Bu transferi Sistemkoin onaylamış ancak bir kısım fonlar başka hesaba aktarılmış. Bu durumu ABBC yöneticisi, Sistemkoin’e birçok iletişim kanalını kullanarak duyurmuş fakat gerekli dönüşü alamamış.

ABBC Coin’in Sistemkoin listelerinden çıkarıldığı günden itibaren Sistemkoin, ABBC takımı şikayetlerine yeteri cevap vermediği de ileri sürülüyor. ABBC Kuruluşu, Sistemkoin’in ABBC Coin kaynaklı sorunlarda yeterli sorumluluk almadığı ve bazı ihmallerin yaşandığı iddia ederek Sistemkoin aleyhinde dava açtı.

Lütfen Bkz: Binance CEO’sundan kripto para piyasalarındaki güncel gelişmeler hakkında açıklama

ABBC Coin CEO’su Jason Daniel Paul Philip, bu konuyu daha fazla tolere edemeyeceklerini belirtti. Kullanıcılarını korumak istediklerini söyledi. Philip’in iddiasına göre ABBC Coin, 20’nin üzerindeki kripto para borsalarında listeleniyor. Bu borsalar arasında BitMart, Bithumb Global, BitForex ve Coinall var.

Kaynak

İlgili Haberler

Rehber | En az komisyon alan Bitcoin borsaları

Coin Ajans

Poloniex’te lending ile nasıl para kazanılır?

Coin Ajans

En iyi likiditesi olan kripto para borsaları hangileri?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası