CoinAjans.com
Bitcoin

Türkiye’deki Yatırımcı Sayısı 1 Milyonu Aştı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto para piyasası büyümeye devam ederken yerli yatırımcıların sayısı da artmaya devam ediyor. Bitci.com Genel Müdürü’ne göre bu sayı artık 1 milyonu aşmış olabilir.

1 Milyonu Aştı

Bitci.com Genel Müdürü Onur Altan Tan Milliyet’e konuştu ve yerli kripto para sektörünün gidişatı hakkında bazı notlar paylaştı. Türkiye’nin şu anda kripto para kullanımının en yoğun şekilde yapıldığı ülkelerden biri olduğunu söyleyen Tan şöyle ekledi:

Ülkemizdeki kripto para yatırımcılarının sayısının 1 milyonu aştığı tahmin ediliyor. Dünya üzerinde en çok kripto para tutan kesimin de yüzde 20 ile yine Türkler olduğu öngörülüyor.

Tan’ın açıklamalarına göre ülkemizdeki günlük kripto para hacmi geçtiğimiz yıl içerisinde 200 milyon dolara kadar yükseldi. Bu sayı aslında yerli kripto para sektörünün ne kadar büyüdüğünü açık bir şekilde gösteriyor. Tan’a göre yerli yatırımcıların yabancı borsalarda yaptıkları işlemler de hesaba katılırsa bu sayı çok daha yüksek çıkıyor:

Türkiye’de faaliyet gösteren yirmiye yakın platform var. Çok sayıda Türk kullanıcı da dünyadaki diğer borsaları kullanıyor. Türk kullanıcıların yarattığı günlük hacmin 500-700 milyon doları aştığını tahmin ediyoruz.

Milliyet’in haberine göre Paribu CEO’su Yasin Oral da 2019’daki ticaret hacimleriyle ilgili bazı bilgiler verdi ve Türkiye’deki aylık işlem hacminin 500-700 milyon dolar aralığında olabileceğini belirtti.

İlgili Haberler

Blockchain.com’da Türk Lirası ile İşlem Yapılabiliyor

Coin Ajans

Norveç enerji devinden çok konuşulacak Bitcoin alımı TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin Halvinge son 100 gün – Heyecan dorukta!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası