CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Twitter CEO’su Bitcoin için sıkı çalışıyor

kripto para haber coinajans

Aylık 350 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunan Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin için çok sıkı çalışıyor.

Dorsey’in bir Bitcoin meraklısı olduğu ve Bitcoin’e açık destek verdiği biliniyor. Bir diğer şirketi Square bünyesinde sadece Bitcoin için geliştirme yapan 6-7 geliştirici barındıran Dorsey, bu şirketin Cash App uygulamasında ise insanları Bitcoin satın almaya teşvik edecek yenilikler oluşturuyor.

Dorsey, dün 4.5 milyonu aşkın Twitter takipçisine Cash App’te Bitcoin ile ilişkili yeni bir özellik eklendiğini duyurdu. Buna göre kullanıcılar, uygulama üzerinde günlük, haftalık veya iki haftalık periyotlarla düzenli olarak otomatik Bitcoin alımı gerçekleştirebilecekler. Square CEO’su ayrıca, bundan böyle kullanıcıların paralarının değerini dolardaki cent’in Bitcoin’deki karşılığı olan “satoshi” şeklinde görebileceklerini ifade etti. Konuyla hakkındaki tweet, kısa sürede 4 binin üzerinde beğeni aldı.

“Bitcoin, internetin parası olacak”

Dorsey, Bitcoin’in internetin para birimi haline geleceğine inanıyor. Twitter CEO’su, bunu 4 gerekçe ile açıklıyor ve bu gerekçeleri; marka, güçlü temeller, deflasyonist nitelik ve dayanıklılık olarak sıralıyor. Kişisel olarak Bitcoin’e de yatırım yapan Dorsey, geçen yıl yaptığı bir açıklamada her hafta kendisine 10,000 dolarlık bir limit belirlediğini ve bu şekilde alım yaptığını söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

695 dolara ulaşan Ethereum son 2,5 yılın rekorunu kırdı

Türk doktoru hack’leyip kripto para fidyesi istediler

3 Mayıs Ripple, Dogecoin ve Chainlink analizi: Altcoinler nereye gidiyor?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası