CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Twitter CEO’su: Bitcoin ve Blockchain Finansal Özgürlüğün Karşılığı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Oslo Özgürlük Forumu’nda konuşan Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ve Blockchain teknolojisinin interneti başlangıçta amaçlanan haline dönüştürecek “bir akıma öncülük edeceğini” belirtiyor.

Twitter CEO’su: Bitcoin ve Blockchain finansal özgürlüğü sağlıyor!

Oslo Özgürlük Forumu, ilk defa İnsan Hakları Vakfı tarafından düzenlenen küresel bir etkinliktir. Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ve Blockchain teknolojilerinin “İnternet’i içeriğin kalıcı olarak var olabileceği merkezi olmayan bir platforma dönüştürmede” oynadıkları önemli role dikkat çekiyor. Jack Dorsey, ilk günlerde İnternet’in daha ademi merkeziyetçi olduğunu söyledi. Ancak ademi merkeziyetçilik, içerik keşfinin daha zor olduğu anlamına geliyordu. Jack Dorsey konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ama ademi merkeziyetçilikle ilgili zor olan şey aslında içerik bulmak, benzer düşünen insanlar bulmaktı. İşte Google bununla ilgili: keşif sorununu merkezileştiriyor. İşte Facebook bununla ilgili: keşif problemini merkezileştirmek. İşte Twitter bununla ilgili: tespit sorununu merkezileştirmek.

Geçmişte, değerimizin çoğu içerik barındırmaktı. Biz de tweet’ler, görseller, videolar yayınladık. Blockchain ve Bitcoin geleceğe işaret ediyor ve içeriğin sonsuza kadar var olduğu, kalıcı olduğu, ayrılmadığı, kendisine bağlı her node’de sonsuza kadar var olduğu bir dünyaya işaret ediyor.

Twitter CEO’su: Bitcoin ve Blockchain Finansal Özgürlüğün Karşılığı! 3

Twitter CEO’su: İnsanları halka açık Blockchain’e katkıda bulunmaları için güçlendirmemiz gerekiyor

Jack Dorsey, Twitter’ın artık içerik barındırmayan bir gelecek gördüğü için kendini revize etmesi gerekeceğini söylüyor. Jack Dorsey konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Keşif işindeyiz ve keşif için özel bir yaklaşımımız olacak, bu sağlıklı bir konuşma. İnsanların dünyada neler olup bittiğini anlamalarına, neler olup bittiğini konuşmalarına ve umarız sorunları birlikte çözmelerine yardımcı olmayı amaçlayan sağlıklı bir halka açık sohbet. Sonuçta bu, kendimizden çok daha büyük bir şeyin müşterisi olmamız gerektiği anlamına gelir. İnsanları halka açık Blockchain’e katkıda bulunmaları için güçlendirmemiz gerekiyor. Ve eğer bunu yapabilirsek, o zaman gerçekten güçlü bir şey olacak ve bence İnternetin ne olabileceğinin gücü ve orijinal amacına tanıklık ediyor ve bu, dünyadaki herkesin erişebileceği bir şey. Dünyadaki herkes katılımları, sahip oldukları şeyler, gördükleri ve paylaştıklarıyla ilgili kararlar alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

28 Mart Bitcoin analizi: BTC neden düştü ve nereye gidiyor?

Coin Ajans

12 Mart Bitcoin analizi: Kritik destek seviyesi kırıldı, BTC nereye gidiyor?

Coin Ajans

“Patlamaya Hazırlar!”: İşte Usta Analistlerden Altın, Bitcoin, Dolar ve Gümüş Tahminleri

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası