CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Twitter hack olayıyla ilgili 17 yaşındaki bir çocuk tutuklandı

kripto para haber coinajans

Twitter tarihinin en büyük güvenlik ihlali olayının arkasındaki beyin olduğu ileri sürülen 17 yaşındaki bir çocuğun Florida’da tutuklandığı bildiriliyor.

30’dan fazla ağır suçlama: “Sıradan bir çocuk değildi”

Tutuklanarak hapse atılan ismin şu anda örgütlü dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı, iletişim dolandırıcılığı, hack’leme dahil olmak üzere 30’dan fazla ağır suçla suçlandığı belirtiliyor.

İsminin Graham Clark olduğu ifade edilen 17 yaşındaki çocuğun olaydaki tek şüpheli olup olmadığı henüz net değil. Basın toplantısı sırasında “O sıradan bir 17 yaşındaki çocuk değildi.” diyen Hillsborough Bölge Savcısı Andrew Warran, yalnız çalışıp çalışmadığı hakkında yorum yapamayacağını söyledi.

Şüpheliyi yakalama operasyonunda Kaliforniya Kuzey Bölgesi Başsavcılığı, FBI, IRS ve Gizli Servis birlikte çalıştı. Florida’nın Tampa şehrinde yaşadığı tespit edilen şüphelinin yine burada yargılanacağı kaydedildi.

Yakın zaman önce yaşanan olayda, önce Binance, Coinbase ve daha birçok kripto para borsasının hesapları ele geçirilmiş ve bu hesaplardan paylaşılan adrese Bitcoin göndermeye çağrılmıştı. Olay ilk etapta kripto para borsaları ve hesaplarıyla sınırlı kalırken kısa sürede Elon Musk, Bill Gates, Kim Kardashian ve daha birçok ünlüye ait hesaplar da ele geçirilmiş, yine bu hesaplardan da yüz milyonlarca takipçi sahte bir Bitcoin hediyesi kampanyasına yönlendirilmişti. Paylaşılan adrese saatler içinde toplamda 120 bin dolarlık kripto para aktarımı gerçekleştirilmişti.

Daha fazla detay geliyor…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Türkiye’nin blockchain kenti Konya IstanBlock2020’de

Coin Ajans

Bitcoin’in volatiletisi stabil coin talebini artırıyor

Coin Ajans

Çin’in Anhui Bölgesi Blockchain Teknolojisini Farklı Alanlarda Kullanmak İstiyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası