CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Twitter Hacker’ları Daha Fazla Bitcoin Ele Geçirebilirdi! İşte Lider Borsaların Verileri

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Twitter, bir çok yüksek profilli hesabın hacklenmesiyle bu hafta tarihin en büyük güvenlik olayına ev sahipliği yaptı.

Saldırganlar ABD’de demokrat başkan adayı Joe Biden, eski ABD başkanı Barack Obama, Tesla CEO’su Elon Musk, milyarder Bill Gates ve diğer birçok tanınmış kişinin Twitter hesaplarını sahte bir “Bitcoin çekilişi” gönderisi paylaşmak için kullandı.

Twitter hacker’ları, toplam değeri 100.000 dolardan fazla BTC topladı; ancak dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından gelen bazı veriler hacker’ların çok daha fazlasını almış olabileceğini gösteriyor. En az 300.000 dolar değerinde Bitcoin borsalar tarafından geri alındı.

15 Temmuz’da gerçekleşen saldırı yayıldıkça, Twitter ve kripto para borsaları, hacker’ların daha fazla BTC göndermesini önlemek için uğraştı. Twitter ilk olarak, Bitcoin adresi içeren herhangi bir gönderiyi engellemeden önce doğrulanmış hesapların tweet atmasını geçici olarak yasakladı.

Twitter Hacker’ları Daha Fazla Bitcoin Ele Geçirebilirdi! İşte Lider Borsaların Verileri 3

Bitcoin borsaları ise dolandırıcılar tarafından kullanılan BTC adreslerini kara listeye aldı ve paranın borsalardan dolandırıcılara gönderilmesini engelledi.

Bitcoin borsalarından çıkan miktarlar

Dünya çapında yaklaşık 35 milyon kullanıcıyla en büyük borsa olan Coinbase, 1.100’den fazla müşterisinin  toplam 30.4 Bitcoin’i (280.000 dolar) dolandırıcılara göndermeye çalıştığını; ancak engellediklerini söyledi.

Coinbase baş bilgi güvenliği sorumlusu Philip Martin bir telefon görüşmesi sırasında “Gemini ve Binance tweet’lerinden bir dakika sonra fark ettik,” dedi. Bitcoin borsaları Gemini ve Binance, Coinbase’in kendisi de hedeflenmeden hemen önce hacklenmişti.

Martin’e göre dolandırıcıların Bitcoin adresine yalnızca 14 Coinbase kullanıcısı yaklaşık 3.000 dolarlık BTC gönderebildi.

Martin, “sahtecilerin adresine BTC göndermeye çalışan insan çok azdı,” dedi ve Coinbase’in genellikle çekiliş dolandırıcıları tarafından kullanılan Bitcoin ve kripto para adreslerini kara listeye aldığını söyledi.

Winklevoss ikizlerinin Gemini borsası, San Francisco merkezli Kraken ve Binance de dahil olmak üzere diğer borsaların tümü, fonların hacker’ların Bitcoin adresine ulaşmasını engellediklerini doğruladı. Zaten bu borsa kullanıcılarından dolandırıcılığa kanan ve BTC göndermeye çalışan insanların toplamı Coinbase’dekiler kadar etmiyordu.

Kraken genel müdürü Jesse Powell e-postayla “Bu hack güvenliğin koruma katmanlarıyla ilgili olduğunu gösteriyor. Birisi yöneticileri izlemeli ve güvenlik açıklarının takibi için uyarılar ayarlanmalı,” dedi:

“Twitter hack’i daha yaygın bir kitleyi hedef alarak gerçekleşti; ancak bu tür dolandırıcılıklar yeni bir şey değil. Kraken proaktif olarak bu tür faaliyetleri izler ve karşılaşılan bazı adresleri engeller. Örneğin Twitter hack’indeki adresleri de engelledik.”

Bu sırada, dolandırıcılar tarafından kullanılanlar da dahil olmak üzere belirli Bitcoin adreslerinin kara listeye alınması; kripto para topluluğundaki bazı üyelerin büyük kripto borsalarının BTC işlemlerini sansürleme olasılığına karşı uyarmasına neden oldu.

Martin bu konu hakkında şunları söyledi: “Dikkat ettiğimiz ilke, varlığın temel faydasını azaltmadan zararı önlemektir. Coinbase bu konuda geniş destek buluyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin Kritik Direnç Seviyesini Aşamazken Tone Vays Fiyat Öngürüsünü Duyurdu

Coin Ajans

İşte Önümüzdeki Aylarda Patlaması Beklenen 5 Kripto Para!

Coin Ajans

“Yılda Bir Kez Gelir” Diyen Yatırım Uzmanından Dev Bitcoin Tahmini

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası