CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Twitter’ın kurucusunun şirketi, Bitcoin satışlarında rekor açıkladı

kripto para haber coinajans

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey’in yine kurucusu ve CEO’su olduğu ödeme şirketi Square, Bitcoin hacminde yeni bir rekora imza attı.

The Block’ta yer alan habere göre, şirketten yapılan açıklamada, 2020’nin ilk çeyreğinde 306 milyon dolarlık Bitcoin geliri elde edildiği bildirildi. Açıklamaya göre Square, bu gelir üzerinden 7 milyon dolarlık brüt kâr sağladı.

Square’ın Bitcoin satışlarından elde ettiği brüt kârı, son çeyrekten bu yana yaklaşık yüzde 90 oranında büyüme gösterdi. Hacim ise son çeyrekten bu yana yüzde 70 arttı. Bu oran, geçen yılın aynı dönemine göre de yüzde 367 büyümeyle çok daha çarpıcı görünüyor. Geçtiğimiz çeyrekte 178 milyon dolarlık bir Bitcoin hacmine ulaşılırken 2019’un ilk çeyreğinde bu 65.5 milyon dolardı.

Dorsey, Bitcoin’in internetin para birimi haline geleceğini düşünüyor. Kişisel olarak Bitcoin’e de yatırım yapan Dorsey, geçen yıl yaptığı bir açıklamada her hafta kendisine 10,000 dolarlık bir limit belirlediğini ve bu şekilde alım yaptığını söylemişti. Bitcoin’in ateşli destekçilerinden biri olan başarılı girişimci, Square bünyesinde de sadece Bitcoin için çalışan 6-7 geliştirici barındırıyor. Dorsey, son olarak servetinin yaklaşık üçte birine karşılık gelen 1 milyar doları koronavirüs ile mücadeleye bağışlamasıyla gündeme gelmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Farkımız yok – Kurumsal yatırımcılar kripto paralarını borsada tutuyor

Coin Ajans

Huobi, Amerikan Yatırımcılar İçin Açtığı Borsasını Kapatma Kararı Aldı

Coin Ajans

Ripple CEO’su: 3.000’den Fazla Kripto Paraya İhtiyaç Yok!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası