CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ucuz coinler yatırım için ideal diyenlere bir çift sözümüz var! TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Ucuz coinler gerçekten yatırım için ideal mi? Pek çok yatırımcı en ucuz coinler için yatırım yapıp en çok parayı kazanacağına inanır. Peki bu gerçekten doğru mu?


Ucuz coinler çok kazandırıyor mu?

Yatırımcıların hep hayalidir zengin olmak, özellikle kripto sektöründe bu hayalin peşinden koşan deneyimsiz pek çok yatırımcı görürsünüz. Hepsinin tek hedefi vardır, ucuz coinlere yatırım yapıp, tabiri caizse turnayı gözünden vurmak. Bu durumun altında yatan en temel neden 2017 yılında ucuz coinlerde zengin olan yatırımcılar.

Şu sıralar kripto para piyasası durağan bir görünüm içinde. Bitcoin bir aşağı bir yukarı sallanıyor ama beklenen hamleyi bir türlü gerçekleştirmiyor. Yatırımcıların büyük çoğunluğu da Bitcoin’in  % 50 civarında bir artış  göstereceğini pek sanmıyor. Diğer taraftan aynı yatırımcıların çoğu zar zor kazandıkları yatırımlarını daha düşük coinlere yatırıp daha çok kazanmayı umuyorlar.

CoinmarketCap endeksine şöyle bir bakarsak, 12 Temmuz itibariyle 60 coinden 39’unun 3 doların altında olduğunu görürüz. Ancak ucuz coinlerden çabuk kazanç sağlamak isteyen yatırımcıların bir kez daha düşünmesi gerekecek.

koinmedya_brave

Önceki yıllarda olduğu gibi, ne zaman kripto piyasası pazar paylarını arrtırarak stabil kalsa altcoinlere ilgi artmaya başlıyor. Bu dönemlere genelde altcoin sezonu deniyor ve bir kaç gün ile bir kaç ay arasında bir süre devam ediyor.

Bitcoin hakimiyetinin altcoinlere etkisi

Altcoin sezonunun aslında çok net bir tarifi yok ancak ne zaman Bitcoin hakimiyeti azalırsa  o zaman altcoin sezonu gelmiş gözüyle bakılıyor. Bitcoin hakimiyetinde sadece % 3 lük bir düşüş, alternatif 100 milyar dolarlık altcoin piyasa değerine 8 milyar dolar aktarmış oluyor.

Geçtiğimiz yıl boyunca 15 günlük süreleri analiz edersek, altcoinlerin değer kazandığı o anları bulabiliriz. Bu dönemler ne boğa piyasasını gösteriyor ne de nötr bir kripto para trendini.

Bitcoin önemli destek seviyelerini kaybettikçe ve negatif trendlerle karşı karşıya kaldıkça, yatırımcılar riskden kaçmaya başlıyorlar, bu durum da Bitcoin hakimiyetinin artmasına neden oluyor.

koinmedya_brave

Önceki altcoin sezonları

Daha önce yaşanan dört durum bu konuda çok belirgin işaretler veriyor. Son yaşadığımız %2.2 lik Bitcoin hakimiyet kaybı 11 Temmuzdaydı. Aşağıda 15 günlük dönemler için Bitcoin hakimiyet kaybını tablolar halinde görebilirsiniz.

ucuz coinler Ucuz coinler yatırım için ideal diyenlere bir çift sözümüz var!

ucuz coinler Ucuz coinler yatırım için ideal diyenlere bir çift sözümüz var!

Yukarıdaki tabloda dört durum ayrı ayrı gösteriliyor. Bu dönemlerde altcoinler Bitcoin piyasa değerine karşı güç kazanmış olarak gözüküyorlar. Eğer ucuz altcoinlerin yüksek getirisi olduğu yönündeki şehir efsanesi doğruysa kalan altcoinlerin başarısının bu dönemlerde görmemiz gerekir.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var, o da coinlerin öne çıkan sayısı çoğunlukla o kripto paranın birim fiyatını belirler.  O kripto paranın kurucuları dolaşımdaki binlerce ve milyarlarca potansiyel coinden istedikleri gibi seçim yapabilirler böylelikle de fiyatı istedikleri yönde etkilerler.

BTC hakimiyeti 30 Ocak ile 14 Şubat arası % 4.8 düştü

2020 Bitcoin açısından çok hızlı başladı, % 30 gibi bir değer alan Bitcoin 9,330 dolara çıktı. Şubatın başlarında da durum pek farklı değildi, Bitcoin ilerlemeye devam etti ve 10.400 dolara çıktı, bu arada altcoinlerde ralliye başlamıştı. Şimdi yedinci ayda BTC hakimiyeti en düşük seviyeye düşmüş durumda, bu durum da altcoin rallisine neden oldu. 38 kriptoparadan 3 doların altında işlem gören 26’sı, altcoin piyasa değerind % 35.2 başarı göstererk değer kazandı.

ucuz coinler Ucuz coinler yatırım için ideal diyenlere bir çift sözümüz var!

Diğer taraftan %16 kadarlık kısmı dönemi %10 artışla kapattı-  yinede ucuz coinler üzerine oynayanlar için iyi bir kazanç.

ucuz coinler Ucuz coinler yatırım için ideal diyenlere bir çift sözümüz var!

Yukarıdaki resimde altcoin rallisinin tam bir resmini görüyorsunuz. Resim her bir altcoinin piyasa değerine göre ortaya çıkan tabloyu gösteriyor. Şubatın başlarında % 109,4 milyarlık zirve çok net olarak görünüyor, bu miktar Temmuz 2016’dan bu yana oluşan en büyük miktar.

BTC hakimiyetinin % 3.5 azaldığı tarihlerde durum nasıl? 

2019 Eylülünün başlarında Bitcoin, nispeten daha dengel, bir durumdaydı, 10.300 dolar sevieysindeydi ve o dönemler iyi bir seyir göstermişti. Bazı nedenlerle yatırımcılar altcoinlerin üstüne gitmeye karar verdiler ve Bitcoin hakimiyetini % 3.5 azaltılar.

Bu davranışın altında teknik olarak bir ayarlama yapma fikri olabilir. Çünkü o sıralar BTC hakimiyeti % 73 civarına yükselmişti. Her ne olduysa o sıralar yatırımcılar altcoinlerle daha fazla ilgilenmeye başladılar ve altcoinlerin % 14.4 değer kazanmasına neden oldular, hem de 15 gün gibi bir sürede.

42 den 10 tanesi  altcoin piyasa kazanımlarından daha iyi performans gösterdi. Altcoinlerin yarısı % 10 arttı ya da daha geride kaldı. Dikkat edin ETH %25, EOS %23 ve DASH %21 değer kazandıd. Bu dönemde düşük fiyatlı coinlerin stratejisi çok işe yarar bir görüntü ortaya koymadı.

BTC hakimiyeti Haziran ayında % 3.4 düştü.

Aralık ayının tamamını yatay sürüklenerek geçirdikten sonra 2020 yılının başında, Bitcoin 15 gün içinde 7.175 dolardan 8.800 dolara taşındı ancak 9.000 dolarlık direnci kıramadı.

Altcoinler zaten geniş pazarın yanında çok güçlü bir şekilde ilerliyordu ve bir sonraki hafta daha da ivme kazandılar. Altcoin piyasa değeri 15 günde% 24,7 artarak 77,6 milyar dolara ulaştı.

ucuz coinler Ucuz coinler yatırım için ideal diyenlere bir çift sözümüz var!

3 doların altında fiyatlanan 41 madeni paradan sadece 6 tanesi daha geniş altcoin pazarından daha iyi performans gösterdi ve bu da% 83’lük kısım için gözle görülen bir başarısızlıktı. Bu ucuz kripto paraların 27’si, dönemi % 10 civarında bir değeri zar zor elde ederek kapattı.

Ancak aynı dönemde, Bitcoin SV (BSV)% 168 yükseldi, Dash% 95 yükseldi, ZCash (ZEC)% 62 kazandı ve Bitcoin Cash (BCH)% 40 yükseldi.

ucuz coinler Ucuz coinler yatırım için ideal diyenlere bir çift sözümüz var!

BTC hakimiyeti Mart ve Nisan arasında % 2.7 azaldı

12 Mart, Bitcoin’in sekiz saat içinde% 50 fiyat kaybı yaşadığı gün olarak sonsuza kadar hatırlanacak. Sonraki birkaç haftanın ardından kısmi bir toparlanma göstermesine rağmen, Bitcoin 7.000 dolar seviyesini kırmak için çok uğraştı. Bu sırada da yatırımcılar dikkatlerini piyasa değerini % 23.4’lük etkileyici bir artışla 71.6 milyar dolara yükselten altcoinlere yöneltti.

41 düşük fiyatlı coinden sadece 7’si daha geniş altcoin piyasa değeri açısından daha iyi performans göstermeyi başardı. Öte yandan 14 tanesi bu dönemi% 10 veya daha az kazançla bıraktı.

En ucuz paraları satın almak teorisi tutuyor mu sizce?

Son dört dönem boyunca altcoin Bitcoin fiyatına göre arttı, en ucuz üç coin sadece bir durumda daha iyi performans göstermeyi başardı. Ortalama olarak, bu 3 doların altındaki kripto para birimlerinin% 69’u daha geniş altcoin pazarında çok daha kötü performans gösterdi.

Ortalama olarak, düşük fiyatlı coinlerin% 40’ı, 15 günlük dönemleri altcoin piyasa değeri artışlarının% 10’u veya daha azı ile tamamlamayı başardı. Bu nedenle, düşük fiyatlı kripto paraları satın almanın, altcoin rallisi sırasında, bir yatırımcının seçmesi için için iyi bir seçenek olduğunu söylemek çok sağlam bir yargı olmaz.  Altcoin mevsimlerinde ucuz altcoinleri kullanarak getirileri optimize etmek için stratejiler bulmak mümkün olsa da, bu keyfi gösterge tek başına daha geniş altcoin pazarından daha yüksek getiri sağlamaz.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Elon Musk ve SpaceX adı Bitcoin dolandırıcılığına karıştı TAKİP ET

Huobi Türkiye TRON Kurucusu ve CEO’su Justin Sun’ı 3.000 JST (JUST) ödüllü bir soru cevap oturumunda ağırlıyor TAKİP ET

Ethereum 300 doların üzerine çıkmaya hazır mı?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası