CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ucuz dolar Bitcoin yolunu tutar mı?

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Ucuz dolar Bitcoin yolunu tutar mı? Dow Jones Sanayi Endeksi (DJIA), dün yüzde 11.37 artış ile günü pozitif bir görüntü ile kapattı. ABD hisse senetleri de yükselişe geçti. Çünkü hükümet ve Hazine 1.6 ile 2 trilyon dolar arasındaki bir mali destek paketini onaylamaya yaklaştı. Fed de 4 trilyon dolar likidite sözü veriyor. Böyle bir ortam Bitcoin’i daha fazla boğa yapar mı?


Ucuz dolar Bitcoin yolunu tutar mı?

Global ekonomi corona virüsü dolayısıyla son 10 yılın en büyük tehdidi ile karşı karşıya. Politikacılar da virüsün ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerine çözüm bulmak için bir araya geliyorlar.

Federal Rezerv son on yılda, finansal kuruluşlara Hazine bonolarına karşı düşük maliyetli likidite vererek piyasaların gelişmesine yardımcı oldu.

koinmedya_brave

ABD’li senatör Chuck Schumer’e göre ise en azından 1.6 trilyon dolarlık mali yardım paketi onaylanmak üzere. Bunun Amerikan halkına yaklaşmakta olan işsizlik krizinde yardım etmesi bekleniyor. Amerikan hisse senetleri bu habere şaşırtıcı bir yanıt verdi ve 1933’ten bu yana en yüksek günlük kazançlarını kaydetti.

Genel olarak Bitcoin’in altın ile bir korelasyonu içinde olduğu konuşulur. Ancak son iki haftada BTC bu sefer sürpriz yaparak ABD hisse senetleri piyasası ile korelasyon içinde hareket etti.

İlgili – Fed’in piyasalara destek açıklaması ile Bitcoin de ralliye başladı

Bu iki varlık sınıfı arasında yüksek bir korelasyonun söz konusu olduğu bir dönemde hisse senetlerinin görünümü düzeliyor. Bu kripto paralarda da durumu düzeltebilir.

Ucuz dolar Bitcoin yolunu tutar mı? Dow Jones Sanayi Endeksi (DJIA), dün yüzde 11.37 artış ile günü pozitif bir görüntü ile kapattı.

BTC-GOLD ve BTC-SPX arasındaki korelasyon Kaynak: CoinMetrics

Kripto para analistleri de son nicel gevşemenin Bitcoin üzerindeki etkilerini tartışıyor. Bazılarına göre finansal kurumların elindeki ucuz dolar Bitcoin piyasasına akabilir.

Alex Krüger (@krugermacro) de şöyle diyor: “Hatırlıyor musunuz? Fed’in ‘para basmasının’ Bitcoin fiyatını yükseltmesi gerekiyordu. Nicel gevşeme de roket yakıtı gibi olacak! Fantastik bir söylem. Fed Ağustos ayında bilançosunu genişletmeye başladığından beri BTC yüzde 30 düştü. Gerçekler böyle.”

Bugün geldiğimiz noktada kurumlarl en sevdikleri hisse senetleri yerine Bitcoin’i tercih etmeyebilir. Dahası eğer global bir resesyon olursa, yatırımcılar yakın vadede risk varlıklara sermaye ayırmazlar. Ek destek paketlerine rağmen.

İlgili – Peter Brandt: Altın ve Bitcoin felaketlere karşı sigorta poliçesi

Kaynak

İlgili Haberler

Corona Virüsü Yayıldıkça Fiyatı Artan Kripto Para Çıkardılar

Coin Ajans

“Bitcoin Fiyatı Keskin Düşebilir!” Diyen Analist, Görülecek Seviyeleri Sıraladı

“Bitcoin Kıtlığı Gerçek! Sebebi İse PayPal”: Pantera Capital

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası