CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

UNI coin rüzgarı en çok onlara yaradı – İşte rüzgar nereden eserse essin kazananlar TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans

UNI coin rüzgarı en çok onlara yaradı. Çünkü sadece bir saat içinde 1 milyon dolar kazandılar. Öyle görünüyor ki rüzgar nereden eserse essin, kripto sektöründe bu grup hep kazanır.


UNI coin rüzgarı en çok onlara yaradı

Uniswap’in UNI coini çıkarması ile Ethereum madencileri yeni gelir rekoru kırdı. Ethereum madencilerinin bir saatlik işlem ücreti geliri 938,000 dolara kadar çıktı. Kripto analiz şirketi Glassnode, verileri paylaştı.

Glassnode (@glassnode) şöyle diyor: “Bugün Uniswap Protokolün UNI token duyurusunun ardından Ethereum madencilik ücretleri büyük bir yükseliş yaşadı. Sadece bir saat içinde neredeyse 1 milyon dolar harcandı işlem ücretleri için. Bu yeni bir rekor.”

UNI coin rüzgarı en çok onlara yaradı. Uniswap’in UNI coini çıkarması ile Ethereum madencileri yeni gelir rekoru kırdı.Bu yeni Ethereum madencilik ücretleri rekoru, merkezsiz finans (Defi) protokolü Uniswap’ın yeni yönetim tokeni UNI’yi çıkarması ile yaşandı. Token çıkar çıkmaz da önde gelen ABD kripto borsası Coinbase Pro tarafından listelendi.

koinmedya_brave

İlgili – Çok konuşulan UniSwap’ın artık coini de var: İşte UNI coin hakkında bilmeniz gerekenler

Mevcut DeFi ve getiri çiftçiliği çılgınlığı artmaya devam ederken, uzmanlar ve kullanıcılar Ethereum’un kullanılabilirliği konusunda endişelenmeye başlıyor.

Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu da her ne kadar işlemlerde artışın dikkat çekici olduğunu kabul etse de diğer yandan Ethereum ağının kullanılabilirlik durumunun da endişelere yol açtığını belirtiyor.

Çünkü işlem sayısı arttıkça madenciler de işlemlerde daha seçici olmaya başlıyor. Yani daha yüksek ücreti verenin işlemi gerçekleşiyor. Ya da işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar daha fazla ödemeyi göze alıyor. Düşük işlem ücreti ödeyenler ise öncelik olarak alt sıralara itiliyor. Sonuçta doğrulanmamış operasyonlardan oluşan devasa bir birikmiş iş yükü balonu ortaya çıkıyor.

İlgili – UniSwap kullanıcılarına 1200 dolarlık bedava UNI coin Airdropu heyecana yol açtı!

Ayrıca bir bloka eklenebilecek gaz (işlem ücretlerini hesaplamak için kullanılan ölçü birimi) için de bir limit var. Sonuçta bu da blockchain daha fazla tıkanmasına sebep oluyor.

Bundan dolayı DeFi’nin Ethereum ağının bozabileceği de ifade ediliyor. Şimdi de merkezsiz platformların bazıları adeta bir birini yemeye çalışıyor. Ortaya ise “vampir madenciliği” ismi verilen bir şema çıkıyor. Öyle görünüyor ki işler çığırından çıkmaya başlıyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

HBAR dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa üzerine çıkabilir mi? TAKİP ET

Huobi Türkiye’nin katkılarıyla Blockchain 101 Eğitimi tamamlandı TAKİP ET

Ethereum Bitcoin’i ne zaman geçecek? TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası