CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Uniswap’ın Yeni Tokeni Piyasada! Dev Borsaların Listelediği Altcoin Fırladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Merkeziyetsiz borsa Uniswap’ın yeni yönetim token’i UNI, bugün piyasaya sürüldü. Bu altcoin’e yatırımcı ilgisi fazla oldu ve fiyatı yüzde 90’ın üzerinde arttı. Ayrıca, kripto para popüler Bitcoin borsaları Binance ve Coinbase’de de listeledi.

Uniswap’ın Yeni Tokeni Piyasada! Dev Borsaların Listelediği Altcoin Fırladı 4

Uniswap’ın yeni yönetim token’i UNI, bugün piyasaya sürüldü

Merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Uniswap’in yönetim protokol tokeni UNI, bugün erken saatlerde Ethereum’da başlatıldı. Topluluk, Uniswap’in Twitter duyurusu ile ilk 90 dakikada 1,2 binin üzerinde beğeni toplayan yeni token için anında destek gösterdi. Kripto para arzının yüzde 15’ine denk gelen 150 milyon UNI, platformun tüm kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Synthetix kurucusu Kain Warwick, bunun şimdiye kadar gördüğümüz en iyi token dağıtımı olacağını vurguladı. Haberlerin yayılmaya başlamasıyla birlikte, 13.000 Uniswap kullanıcısı ilk üç saat içinde 400 ücretsiz tokeni aldı.

Yatırımcılardan gelen yoğun ilgi sonucunda Ethereum ağı yavaşladı ve işlem ücretleri tavan yaptı. Sonuç olarak, Ethereum ağında Uniswap üzerinde yalnızca üç saatte 650 bin dolar harcandı. Binance, Uniswap’in resmi duyurusundan yaklaşık 60 dakika sonra UNI tokenini listeleyeceğini duyurdu.  Binance’nin ardından KuCoin, Huobi, Coinbase ve FTX de kripto parayı listeleyeceğini açıkladı. Merkezi olmayan borsa Uniswap’ın yönetim token’i UNI bu  borsalarda listelenmeye başladı.

Uniswap’ın Yeni Tokeni Piyasada! Dev Borsaların Listelediği Altcoin Fırladı 5

Altcoin’in fiyatı yüzde 90’ın üzerinde arttı!

Yazım sırasında, UNI bulunduran 13.314 adres bulunuyor ve kripto parada 44 binin üzerinde işlem yapıldı. Bu rakamlar, duyurudan beri saniyede ortalama 4 işlem yapıldığını açıkça ortaya koyuyor. Altcoin’in fiyatı ise yüzde 90’ın üzerinde artış ile 3,36 dolara yükseldi. Önümüzdeki dört yıl içinde 1 milyar UNI tokeni piyasaya sürülecek. Bir milyar tokenin %60’ı topluluk üyelerine gidecek, geri kalan %40’ı ise ekip üyelerine, yatırımcılara ve danışmanlara gidecek. Dört yıl sonra, token yıllık %2’lik bir enflasyon oranına sahip olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Kemerlerinizi bağlayın: Bitcoin grafiğinde golden cross görüldü! 

Coin Ajans

Herkesin gözü Bitcoin’deyken o altcoinlere dikkat çekti: “Güç yer değiştirmek üzere!”

Bitcoin 17.000 Doların Altına Daldı! İşte Trader’ların Beklediği Seviyeler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası