CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ünlü Analist Bitcoin Fiyatının Patlama Yapacağını Gösteren Kilit Verilere İşaret Etti

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Ünlü analist Willy Woo’ya göre Bitcoin (BTC) fiyatı 2021’de 200.000 dolarlık bir hedefe ulaşabilir. Analist, bu hedefin “muhafazakâr” olduğunu söylüyor. Tahmin, uzun süreli yatırımcıların son rallide daha kendinden emin görünmesi etrafında dönüyor.

Cointelegraph’ta yer alan habere ve analiste göre Bitcoin’in devam eden rallisinin devam edip patlama yapabileceğini gösteren iki önemli veri noktası var. Birincisi HODLer’ların, yani uzun süredir BTC tutanların fonlarını önceki rallilere kıyasla daha uzun süre tutması. İkincisi ise borsalarda tutulan BTC miktarının düşmeye devam etmesi ve bunun da satış baskısını azaltması.

Bitcoin yükselişte iken yeniden biriktirme aşaması gerçekleşiyor

Bitcoin’in “yeniden birikimi”, 2020 boyunca tutarlı bir yükseliş eğilimi olarak kaldı. BTC üzerindeki satış baskısını sürekli olarak azalttı ve 2017’de sıklıkla görülen %30-%40’lık büyük düzeltmeden olmadan, daha istikrarlı bir rallinin gerçekleşmesini sağladı.

Woo, Bitcoin’in yeniden biriktirme aşamasının, satılabilecek BTC miktarının önceki boğa döngüsüne kıyasla çok daha düşük olduğu anlamına geldiği için 2021 için “bullish” olduğunu, yani kripto para için yükseliş eğilimi öngördüğünü söyledi:

“2021 için hiç bu kadar bullish olmamıştım. Bu yeniden biriktirme aşaması, spot piyasadaki tükenme ile yaklaşık 2 kat daha uzun; son döngüden daha derin bir şekilde çakışıyor. BTC’yi ateşleyecek.”

Borsalardaki azalan Bitcoin rezervinin yanı sıra Woo, HODLer’ların “daha güçlü” olduğunu gördüğünü belirtti. 2017’de Bitcoin’e yatırılan sermaye miktarı başına kazanç miktarı 0,25 dolar civarında kalmıştı. Bu rakam 2020’de 0,35 dolara yükseldi, bu da daha fazla yatırımcının gelecekte daha büyük karlar beklediği anlamına geliyor.

Ünlü Analist Bitcoin Fiyatının Patlama Yapacağını Gösteren Kilit Verilere İşaret Etti 6

İki iyimser zincir üstü trendin birleşimine dayanarak Woo, Bitcoin’in 2021 sonuna kadar 200.000 dolarlık bir fiyat elde edebileceğini söyledi. Üstelik bu fiyatı “muhafazakar” olarak nitelendirdi, yani görülebilecek daha yüksek seviyelerin ipucunu verdi:

“2021’in sonunda BTC başına 200.000 doları öneren üst düzey modelim tutumlu bile görünüyor. 300 bin doların bahsi kapanmış değil. Mevcut piyasada, coin’ler için ortalama 7.456 dolar ödendi. Hepiniz dâhisiniz.”

Ünlü Analist Bitcoin Fiyatının Patlama Yapacağını Gösteren Kilit Verilere İşaret Etti 7

Bitcoin HODL dalga verileri, 2017-2018 boğa döngüsündeki “balinalar” da dahil olmak üzere HODLer’ların bu nispeten yüksek fiyatlarla satmadığı argümanını destekliyor. Bununla birlikte, bu veriler aynı zamanda, üç ila yedi yıl önceki bazı eski HODLer’ların, kısa vadede düzeltme şansını artıran uzun bir BTC rallisinden sonra kar elde ettiğini gösteriyor.

Woo, Mart 2020’de büyük bir BTC rallisinin çağrısını yapmıştı

Woo, Mart 2020’den bu yana “uzatılmış” bir Bitcoin boğa koşusu için çağrı yapıyordu. 4 Mart’ta Woo, RT’nin Keiser Report’unun sunucusu Max Keiser’a Bitcoin’in boğa koşusunda 135.000 dolara ulaşabileceğini söylemişti. Analist şu ifadeleri kullandı:

“Fiyatın kümülatif ortalamasının 35 katına çıkabilirsiniz – ve aslında bu, Bitcoin’in on yıllık tarihindeki her bir zirveyi seçti – şu anda 50.000 doların üzerinde duruyor, ancak tırmanmaya devam ediyor.”

Bitcoin fiyatı, piyasayı şok eden “Kara Perşembe” çöküşünün yaşandığı 12 Mart’ta 4.000 doların altına düşmesine rağmen, o zamandan beri hızla toparlandı. Düşüşten önce Mart ayında gerçekleşmesi beklenen boğa trendi, BTC’nin dokuz aylık güçlü toparlanmasının ardından tüm hızıyla devam ediyor gibi görünüyor.

Ancak analistler yakın vadede ABD dolarındaki toparlanma olasılığının BTC’de küçük bir geri çekilmeye neden olabileceğine inanıyor. Altın piyasasındaki en büyük üç haftalık likidasyonun ardından analistler kısa vadede BTC’nin ivmesini durdurabilecek bir değerli metal toparlanması olabileceğini de öngörüyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

25 Aralık 2019: Kripto para piyasalarında son durum

Coin Ajans

Bitcoin’e Şimdi Yatırım Yapmak Mantıklı Mı? Başarılı Yatırım Uzmanı Açıkladı

Bitcoin’in Forkları Halvingle Sıçradı! Sırada BTC mi Var?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası