CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ünlü analist Bitcoin’in bu seviyenin altına düşmeyeceğini söylüyor – işte nedeni

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Ki-Young Ju, Bitcoin’in 25.000 $’ın altına düşme olasılığının çok düşük olduğunu söylüyor. Çünkü alana yönelik kurumsal katılım rekor seviyeye ulaştı.

CryptoQuant’ın CEO’su olarak görev yapan zincir içi analist, Salı günü bir tweet’te yatırımcıların ve traderların 26.000 $’ı bir destek noktası olarak değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

New York merkezli Grayscale Investments tarafından ve ana akım şirketlerin rezervlerinde tutulan toplam Bitcoin sayısını analiz ettikten sonra Bay Ju, “BTC’nin gerçekleştirdiği piyasa değerinin yüzde 16’sının artık kurumsal yatırımcılara ait olduğunu” iddia etti.

Toplam tutarın 49 milyar dolar olduğu ortaya çıktı. Bitcoin’in gerçekleştirilmiş piyasa değeri yaklaşık 186 milyar dolar.

Psikolojik destek

Son gelişmeler, Bitcoin’i ana akım finansal varlıklar kategorisine daha da itti.

Küçük traderlar artık enflasyona, ultra düşük tahvil getirilerine ve değer kaybeden ABD dolarına karşı bol miktarda kripto para birimi serveti tutan büyük yatırımcıları görüyor.

Bu arada, balina ticareti denen şeylerin çoğu, Bitcoin’in 20.000 $’ın üzerine çıkmasının ardından gerçekleşti ve balinaların gelecekte daha yüksek fiyatlar üzerine spekülasyon yaptığını gösteriyor.

Pazartesi günü yayınlanan ayrı bir veride, Bay Ju, Bitcoin balinalarının satış tarafının tükenme durumuna ulaştığını kaydetti.

Bitcoin, cryptocurrency, BTCUSD, BTCUSDT

Analist, “Borsalara daha az balina para yatırıyor” diyerek “Kurumsal yatırımcılar satın almaya devam ettikçe ve Borsa Balina Oranı yüzde 85’in altında kaldıkça bu boğa koşusunun devam edeceğini düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Bu arada, kurumsal katılım, perakende traderları Bitcoin piyasasında yeni fırsatlar elde etmeye teşvik etti. Blockstream’in kurucu ortağı / CEO’su Adam Back’e göre, bu küçük yatırımcılar BTC / USD kurunu tatil sezonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı.

Daha fazla kurum 2021’in ilk çeyreğinde 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almayı taahhüt ettikçe yeni destekler de ortaya çıkmayı bekliyor. Hong Kong merkezli bir ticari istihbarat şirketi olan Greenpro Capital, söz konusu sermayeyi bir Bitcoin fonu başlatarak borç satışları yoluyla artıracağını Pazartesi günü duyurdu.

Bitcoin’in temelleri

Ters temeller de Bitcoin fiyatını yükseliş eğilimi içinde bırakıyor.

CryptoHamster  isimli bir analist, kripto para biriminni tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.300 $’dan aşağı yönlü bir konsolidasyon aşamasında olduğunu tespit etti. Bu aşamanın, Bitcoin’i bir sonraki yükseliş çıkışında 29.300 dolara çıkaran teknik bir kurulum olan Alçalan Üçgen gibi göründüğünü belirtti.

Bitcoin, cryptocurrency, BTCUSD, BTCUSDT

Diğer taraftan, olumsuz bir kırılma fiyatı 23.200 dolara düşürebilir ve Bay Ju’nun 25.000 dolarlık destek çağrısını geçersiz kılabilir.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

John McAfee Bitcoin’i Ağır Eleştirdi – Topluluk Şaşkın

Coin Ajans

Bu Üç Faktör Bitcoin İçin Taze Yükselişlere İşaret Ediyor

Bitcoin halving öncesi hedefi: 15.800 dolar

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası