CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ünlü Analist PlanB: “Bitcoin Bu Seviyenin Altına Asla Düşmeyecek”

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Yeni verilere göre Bitcoin fiyatının %35 düşmesini bekleyen BTC spekülatörleri muhtemelen sonsuza dek bekleyecek.

22 Eylül’deki bir tweet’te Quant analisti PlanB, Bitcoin’in 6.700 doların altına düşmesi durumunda hayatının değişimini yaşayacağını belirtti.

PlanB, geçmiş Bitcoin fiyat tabanını takip ediyor

PlanB, BTC/USD için 200 haftalık hareketli ortalamayı (200 MA) referans alıyordu. Çalışmalarında popüler bir araç olan 200MA, Bitcoin fiyatlarındaki düşüş trendlerinde hiç bozulmadı. Salı günü itibariyle seviye 6.700 dolara eşitti ve her ay yaklaşık 200 dolar artmaya devam ediyor.

Tarihi davranış, Bitcoin’in 200.varoluş haftasından bu yana olduğu gibi devam ettiği sürece, 6.700 dolar artık kesin bir fiyat tabanı oluşturacak. PlanB, bu rakamın daha önce 6.600 dolar civarında olduğu Eylül ayında şu ifadeleri kullanmıştı:

“BTC 200WMA asla düşmez. BTC aylık kapanış fiyatı hiçbir zaman 200 WMA’nın altına inmedi.”

Mart 2017’de Bitcoin’in önemli 1000 dolarlık seviyeyi temizlemek için “mücadele ettiğini” de sözlerine ekledi. Ancak bunu başardıktan sonra yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolarlık seviye görüldü.

Ünlü Analist PlanB: “Bitcoin Bu Seviyenin Altına Asla Düşmeyecek” 4
Bitcoin fiyatı ve 200 haftalık hareketli ortalama – tarihsel grafiği. Kaynak: PlanB/Twitter

2020’de BTC fiyatında %93 boğa görünümü

PlanB kısa süre önce BTC/USD’nin 100.000 dolara tırmanmaya başlaması çağrısında bulunmuştu. “Stok-akış” isimli BTC fiyat tahmin modelleri, 2024’te sona eren mevcut dört yıllık halving döngüsü hakkında yükseliş tahminleri öne sürmüştü.

Bu sırada analistin 200MA güncellemesinin ardından yayınladığı Bitcoin fiyat hareketi hakkındaki bir ankete 14.000 kişiden yanıt geldi.

Ünlü Analist PlanB: “Bitcoin Bu Seviyenin Altına Asla Düşmeyecek” 5
PlanB’nin Bitcoin fiyatı anketi. Kaynak: Twitter

Çoğu insan gelecek yıl Bitcoin için yükseliş öngörüyor ve ayrıca diğer kripto para birimleri yerine BTC’yi tercih ediyor. Toplamda yanıt verenlerin %92,8’i BTC/USD söz konusu olduğunda yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Çinli Bitcoin madencileri küresel çip sıkıntısından müzdaripler

“Kurumsal Yatırımcılar Kripto Biriktirmeyecek Ancak Alanın Büyümesine Yardımcı Olacak”

Dünya Borsalar Federasyonundan Kripto Para Açıklaması

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası