CoinAjans.com
Altcoin

Ünlü Analistler Mahremiyet Koini Monero’yu Delist Eden Borsalarla İlgili Farklı Düşünüyor

Kriptokoin – Silk Road’un çökertilmesinden bu yana kripto paralara yönelik algıda değişmeler söz konusu olsa da mahremiyeti artıran kripto para birimleri konusunda görünümde pek fazla değişiklik oluşmadı. Hükümetler, Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırıldığında onlara karşı dikkatli davranmaya devam ediyor.

FairSpin

Bu temkinli davranış, Monero gibi elverişli kripto para birimlerinin büyümesini etkiledi ve daha merkezi borsalar bu kripto paraları platformlarından çıkarmaya başladı. Bu tür son hareket kripto para birimi borsası Bitpay’den geldi. Bitpay mahremiyet özellikleri nedeniyle kara para aklama endişelerinin oluştuğunu ileri sürerek Monero’yu delist etti. Bundan önce, OKEx Eylül ayında Monero, Dash ve ZCash de dahil olmak üzere mahremiyet odaklı kripto para birimlerini delist edeceğini açıklamıştı.

Monero Talk isimli programın son bölümünde yukarıda belirttiğimiz hususlar, tartışılan konulardan biriydi. Programın sunucusu Douglas Tuman, kripto para birimini delist eden borsaların mahremiyet sebepleri nedeniyle mi yoksa sık sık yükseltme gibi diğer nedenlerden dolayı mı bu delist etme işlemini gerçekleştirdiklerini sordu. Buna bağlı olarak, DV Trading’de yasal bir uyumluluk analisti olan Justin Ehrenhofer, gereken güncellemelerin, yaptıkları diğer tüm görevlerle karşılaştırıldığında “oldukça küçük” olduğunu belirtti.

StormGain

Ehrenhofer’a göre, mesele “çoğunlukla bir uyumluluk algısı”ndan kaynaklıyor ve bu konuda borsaların  “uyumun doğru tarafında” olduğuyla ilgili endişelerini dile getiriyor ve şöyle diyor:

“Yani, Monero ana hedeflerden biri. Bu yüzden, şimdilik bunu görmezden geleceğiz ve bu hala böyle devam edebilir. Belirgin ve net bir kurala dayalı uyum sorunu yerine, sektörde bir algı sorununun olduğunu söyleyebilirim.”

Daha sonra, Symas Corp’un CTO’su Howard Chu, bir veya iki borsa kripto para birimini delist ederken, bu arada listelemeye başlayan dört veya beş borsa olduğunu belirterek şu ifadelere yer veriyor:

“Sanırım onu delist eden borsalar bilgisizliklerinden dolayı delist ediyor. Dolayısıyla kararlarını kıstas olarak kullanmak size pek bir şey kazandırmayacak.”

Dahası, Jethro Grassie, Monero’nun başarısının, aslında, hükümetlerin kripto para birimini kabul edip etmemesine bağlı olmadığını fakat insanlar için faydalı olup olmadığına bağlı olduğunu ifade ederek şunu söylüyor:

“Bir anlığına geri adım atın. Monero’nun başarısı, hükümetlerin Monero’yu kabul edip etmemesi ile sınırlı değil. Monero’nun başarısı, insanlar için faydalı olup olmadığı, insanlar tarafından kullanılabildiği ile ilgili. Bir diğer ifadeyle bu durum merkezi olmayan borsalarda veya dünyanın  Binance gibi büyük borsalarında takas edilmesi anlamına gelmesi ile ilgili.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Usta Analist: Ripple’ın Bu Tarihten Önce 0,30 Doları Geçmesi Mümkün Değil!

Coin Ajans

İşte Uzmanların 2020’de Patlamasını Beklediği 5 Altcoin!

Coin Ajans

Ethereum Classic hash verileri tüm zamanların zirvesinde

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası