CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ünlü Analist’ten Bitcoin İçin “Dump” ve “Önümüzdeki 6 Hafta” Vurgusu

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptopara – Kripto para alanında tanınan bir isim olan LarK Davis, 22 Eylül 2020 tarihinde bir tweet atarak Bitcoin’in yönü hakkında paylaşımlarda bulundu.

Davis, Bitcoin ile hisse senedi piyasaları arasındaki korelasyonun önümüzdeki haftalarda sürekli bir düşüşle neticeleneceğine inanıyor. Bununla birlikte, Kasım ayının Bitcoin için hatırlanması gereken bir ay olabileceğini de ifade etti.

Crypto Lark’ın tahmininin temeli

Lark Davis, kripto para birimi ve blok zinciri üzerine yayınlarıyla tanınan Yeni Zelanda’lı popüler bir kripto kişiliği. Popüler kripto odaklı youtube kanalı olan “the crypto lark”, önemli bir takipçi kitlesine ulaştı.

Lark Davis Bitcoin’in yönü hakkında iddialarda bulunuyor. İddialarını 1950 – 2019 yılları arasında S&P 500 Endeksi Ortalama Aylık Getiri raporuyla destekleyerek, 500 büyük sermayeli ABD şirketini (S&P 500) izleyen borsa endeksinin, seçim yıllarının Eylül ve Ekim aylarında tarihsel olarak kötü performans gösterdiğini ortaya koyuyor.

Bitcoin Dump Hareketi Yapabilir

Hisse senedi piyasaları ile bitcoin arasında zaman içinde bir korelasyon olduğu için, piyasa değeri açısından en iyi kripto para birimi de aynı şeyi yapabilir. Seçin döneminin, Bitcoin için “önümüzdeki 6 hafta içinde bazı büyük darbelere” dönüşebileceğini söylüyor. Bununla birlikte, Bitcoin için bu kasvetli günlerin kısa ömürlü olacağına dair de umutlu. Zira Kasım ayının bitcoin’in genellikle güçlü bir geri dönüş yaptığı ay olduğunu söylüyor.

Takipçilerinden biri saygılı bir şekilde Lark Davis’in fikrinin yanlış olduğunu söylerken, Davis ile ilgili yorumlar da yapılıyor. Bir yorumcu, kripto etkileyicisinin son zamanlarda isabetli yorumlar yapmadığını ifade ediyor.

Başka Bir Seçim Yılı Ve Bunun Bitcoin İçin Anlamı

Birçok analist tarafından tekrarlandığı ve tarihsel verilerle desteklendiği gibi, Bitcoin ABD seçimlerinden sonra inanılmaz derecede iyi performans gösteriyor. Bunun nedeni, Federal Rezerv’in faiz oranlarını artıracağına inanılması ve gelen başkanın Bitcoin’i destekleyebileceğinin beklentisi ile dijital varlığa olan talebin artması şeklinde.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 10.450 dolardan işlem görüyor. Kripto varlığı dün (Pazartesi) yaklaşık %5 değer kaybetti. Bununla birlikte, şu anda, fiyatı tekrar yükseltecek boğaların bulunmaması nedeniyle önemli piyasa hareketleri söz konusu değil. Önümüzdeki günler, Lark Davis’in belirttiği gibi kripto varlığı için daha fazla düşüş görülebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

3 Ekim BTC, ETH, XRP, BCH, BNB, DOT, LINK, CRO, BSV ve LTC Fiyat Analizi

Bitcoin, Altın ve Borsa Düşerken Para Nereye Gitti?

Coin Ajans

Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Tutan CEO, Yeni BTC Tahminini Açıkladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası