CoinAjans.com
Altcoin

Ünlü Analistten “Endişe Verici” Ethereum ve Altcoin Tahmini

Kriptokoin.com – Son dönemlerde Ethereum (ETH) fiyatlarında büyük bir düşüş yaşandı. Şimdi ünlü bir analist, Ethereum için daha kötüsünü çağırıyor ve BTC 50.000 dolar bile olsa ETH’nin bir daha asla 1.000 dolara ulaşamayacağına inanıyor.

FairSpin

Ethereum, 2017’de tek haneli rakamlardan 1.400 dolara kadar fırladı

Kripto para birimi piyasası iki yıldan fazla bir süredir ivme kaybediyor ve Ethereum gibi altcoin fiyatlarında ise büyük bir düşüş yaşandı. Altcoin’lerin fiyatları, bir zamanlar Bitcoin’in yatırımcıların artan popülaritesi ile birlikte 20.000 dolar değerinde olduğu zamanla kıyaslandığında ciddi zararlar kaydettiği görülüyor.

StormGain

Ethereum, 2017’de son derece popülerdi ve bu, kripto para birimini yüksek seviyeye iten bir bireysel satın alma baskısı oluşturarak, ETH’de sadece tek haneli rakamlardan 1.400 dolara kadar büyük bir fiyat artışına yol açtı. Bu durum önceleri kripto paranın potansiyeli ile destekleniyordu, çünkü Ethereum Blockchain’i, İlk Para Teklifleri (ICO) için kullanılıyordu. Bu, yeni altcoin’ler edinmek isteyen yatırımcıların Ethereum’a yatırım yapacakları anlamına geliyordu.

Mack: Ethereum, Bitcoin 50.000 dolara ulaşsa bile 1.000 doları göremeyecek!

Genç yatırımcılar aynı zamanda çok zengin olma umuduyla altcoin’lere ciddi yatırımlar yapıyorlardı. Bir nevi Ethereum, finans ve teknolojinin geleceği olarak kabul ediliyordu. Bununla birlikte Ethereum, 2017 boğa koşusundan sonra çöktü ve şu an sadece 155 dolara işlem görüyor ve bu rakam ETH’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %90 düşüşü gösteriyor. Ancak şimdi bir kripto para analisti ETH yatırımcılarını daha fazla üzecek korkutan bir öngörü ile geliyor. Mack adlı bir analist kısa süre önce Ethereum’un BTC 50.000 dolara ulaşsa bile artık 1.000 dolar civarında bir fiyatı görmeyeceğini öne sürüyor:

Ethereum, BTC 50.000 dolara ulaşsa bile artık 1.000 dolar civarında bir fiyat görmeyecek.

Analistlere göre, çöküş senaryosu sadece Ethereum için geçerli değil

Kayıt dışı ICO’ların yasa dışı ilan edilmesi, Ethereum’un bu kadar popüler olmasının tek sebebinin İlk Para Teklifleri olduğunu düşündüğünde, Ethereum için ciddi satış baskısı oluşturdu. Sadece ETH değil Bitcoin ve farklı altcoin’lerde hala rakipsiz yüksek seviyelerinden aşağıda yer alıyor. Öyle ki çoğu altcoin %80 veya daha fazla düştü ve ayrıca BTC oranlarında kayda değer bir zararla ticaret yapıyorlar.

Bu nedenle analistlere göre, çöküş senaryosu sadece Ethereum için geçerli değil. Sektörde ilk on kripto para dışındaki çok sayıda altcoin, eşsiz fiyatlarının %99’u kadar düşüş gördü. Bu analistlere göre, muhtemelen sonsuza dek kaybedilen değerleri yansıtıyor. Bu nedenle uzmanlara göre, herhangi bir gelişme büyük miktarda altcoin satın alma ihtiyacını tetiklemediği sürece, analistin Ethereum öngörüsü gerçek olabilir. Ethereum’la ilgili kritik gelişmeler için “2,8 Trilyon Dolarlık Fidelity, Ethereum Tabanlı Kripto Para Çıkarıyor!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Hızlı çıkan hızlı düşüyor: Matic Network

Coin Ajans

Usta Ekonomist Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u Kana Bulayan Nedeni Açıkladı!

Coin Ajans

Ripple güçlü satış sinyali veriyor – Uzmanlar ne diyor?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası