CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ünlü CEO Bitcoin’deki Düşüşü Yorumladı ve Bu Tavsiyede Bulundu – İşte Ayrıntılar

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin Perşembe günü günlük en yüksek seviyesi olan 10.900 $’dan güçlü bir düzeltme ile karşılaştı.

Önde gelen kripto para birimi şu anda 10.400 dolardan işlem görüyor ve seansın düşük seviyelerine ulaşıyor.

Altcoinler, Bitcoin’i takip ederek daha da düştü. Düşüş, BitMEX’ten gelen ve borsanın türev ve AML ihlalleri için CFTC tarafından ücretlendirildiğini gösteren haberler karşısında meydana geliyor.

Birçoğu, düzenleyicilerin endüstrinin satışlarındaki rüzgarı azaltmaya istekli olduğunu gösterdiği için bunun Bitcoin için uzun vadeli bir ayı trendi olabileceğini söylüyor.

Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz Bitcoin için satın alma tavsiyesinde bulunuyor.

Geçenlerde Bitcoin ve kripto piyasası dip seviyelerinin satın alınacağını belirtti. Sektör lideri, kripto alanının bir borsadan çok daha büyük olduğunu iddia etti.

Galaxy Digital CEO’su: Bitcoin’de Dip Seviyeler Satın Alınmalı

Bitcoin, son birkaç gündeki iki haber nedeniyle güçlü bir ret yedi. Her şeyden önce, Başkan Trump’ın COVID-19 testinin pozitif olduğu ortaya çıktı. İkinci olarak, ABD CFTC ve diğer kurumlar, kara para aklama endişeleri ve türev ihlalleri nedeniyle BitMEX’i suçladı. Bitcoin’de de yaklaşık olarak 500 dolarlık bir düşüş yaşandı.

Bu zayıflığa rağmen, kripto yatırım bankası Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, tamamen piyasalarla ilgilenmiyor. Bu temel haber olayına rağmen Bitcoin’in beklentileri hakkında şunları söyledi:

“Kripto alanındaki arkadaşlar, suçlu olduğunuz kanıtlanıncaya kadar masum olduğunuzu hatırlayalım. Amerikan adaletinin temel taşıdır. Durumla ilgili hiçbir fikrim yok ama @CryptoHayes’ın iyi olmasını diliyorum.  Bitcoin ve Kripto para birimlerinin herhangi bir borsa veya kişiden çok daha büyük olduğunu düşünüyorum. Öyleyse dipleri satın alın.”

Bu, Novogratz’ın aylardır Bitcoin’in makro ölçekte avantajlı bir konumda olduğunu belirtmesinden sonra geliyor. Çünkü kripto para biriminin teşvik nedeniyle temelde bir teklifi var. Federal Rezerv ve ABD hükümetinin likiditeyi BTC ve altın gibi varlıklara yönlendirdiğini düşünüyor.

Temeller Hala Bitcoin İçin Boğaya İşaret Ediyor

Bu orta vadeli temel endişeye rağmen diğer temel eğilimler Bitcoin için hala yükseliş gösteriyor.

Real Vision CEO’su Raoul Pal, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri hakkında şunları söyledi:

“Çoğu insan ikincisini anlamıyor, ancak basitçe ifade edilirse, Powell deflasyon için SIFIR tolerans olduğunu gösterdi, bu yüzden onu durdurmak için HERHANGİ BİR ŞEY yapacaklar ve bu en sağlam iki varlık için yani Altın ve Bitcoin için iyi. Powell enflasyon istiyor. Gerçek talep artış enflasyonu elde ettiğini sanmıyorum ama aynı görevdeki diğer merkez bankalarıyla birlikte fiat devalüasyonu olacak.”

Pal daha önce, temel eğilimler nedeniyle diğer tüm işlemlerin BTC’ye göre “daha düşük” olabileceğini söylemişti.

İlgili Haberler

Bitcoin yükselişe geçti! BTC son 24 saatte yüzde 12 yükseldi

Coin Ajans

Bitcoin balinaları son iki yılın rekorunu kırdı! Halving’den beklenti büyük

Coin Ajans

ABD ve Almanya’nın Son Dakika Devasa Paket Açıklamaları Sonrası Dolar/TL, BIST ve Bitcoin’de Görünüm

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası