CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ünlü Ekonomist: Bitcoin Dünyadaki En Büyük Rezerv Varlığı! Bu Seviyeleri Görecek

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Real Vision CEO’su ve eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, portföyünün yarısından fazlasını neden Bitcoin’e kaydırdığını açıklıyor.

Raoul Pal: Bitcoin dünyadaki en büyük rezerv varlığı!

Ünlü podcaster Nathaniel Whittemore ile yeni bir röportajda Raoul Pal, Bitcoin’in şu anda yüksek volatilite seviyelerine rağmen dünyadaki en büyük rezerv varlık olduğuna inandığını söylüyor. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şimdi kesin olarak Bitcoin‘in dünyanın en büyük rezerv varlığı olduğu fikrindeyim. Evet, şu anda bunun için çok fazla oynaklığımız var ama buna hata demem. Pek çok şey için işe yaramıyor ya da işe yarayabilir… Belki de rolü bu değil. Ama her şeyin temel taşı olarak mı? Çok iyi bir şansı var. Ondan başka, ufukta gelecek veya zaten var olan hiçbir şey görmüyorum.

Ünlü Ekonomist: Bitcoin Dünyadaki En Büyük Rezerv Varlığı! Bu Seviyeleri Görecek 3

Ünlü ekonomist: Bitcoin altın’dan üstün ve G4 bilançosundan daha iyi performans gösteren tek varlık!

Ünlü ekonomist Raoul Pal, değer deposu varlıkları söz konusu olduğunda, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile bir görüşmesinin Bitcoin’in altın’dan neden üstün olduğu konusunda fikirlerini netleştirdiğini söyledi. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın arzına bakarsanız yılda %2, yani altın’ı yıllık %2 devalüe ediyorlar, çünkü talep arzı dengelemiyor… Bunun temelde enflasyon oranıyla birleştirirseniz, aslında satın alma gücünü kaybedersiniz. Büyüme değişim oranları açısından her şeye karşı ilk dört merkez bankası bilançosuna baktım. Altın iyi iş çıkardı. Ancak dünyada G4 bilançosundan daha iyi performans gösteren tek varlık Bitcoin’dir. 

BTC’nin fiyatının 1.000.000 dolara ulaşabileceğini düşündüğünü söylüyor. Raoul Pal, Bitcoin’in oynaklığının, piyasa değeri büyüdükçe ve kurumlar alana girmek için yasal olarak uyumlu yollar buldukça sonunda azalacağını söylüyor. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin benzersizdir. Bir şok dalgası olarak başladı. Bireylerden geldi. Bu tarafa başka hiçbir şey gelmedi. Ve şimdi kurumların girmesi gerekiyor. Kurumlar fiyatı izleyecek, ancak onlar için makul bir varlık olmadığı sürece -yani saklayabiliyorlar, değer alabiliyorlar, hesaplarına koyabiliyorlar- hiçbir şey yapmayacaklar… Ancak onları harekete geçirecek olan şey, performans değil, varlığın kendisinin gerçek piyasa değeri. Unutmayın, bunu hedge fonu endüstrisinde gördük ve zamanla oynaklık azalır. Çünkü çok daha büyük alıcılar ve satıcılar vardır ve sonunda tüm endüstrinin fiyat yapısı değişir. Hangisi iyi? Bitcoin bir roket gemisinden stabil değerli bir varlığa dönüşecek. Ve olması gerekiyor. Ama henüz değil. Bunu daha yüksek bir fiyattan yapmak istiyoruz, lütfen.

Dolar düşerse, gelişmekte olan piyasalar olabilir. Üç yıllık bir zaman diliminde Bitcoin için sermayem adına rekabet edebileceğini düşündüğüm tek şey bu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

1 Mayıs Fiyat Analizi: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Stellar ve Chainlink’te İbre Hangi Yönde?

Bitcoin 2021 Sonunda 424.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Coin Ajans

PayPal’dan inanılmaz bir Bitcoin istatistiği geldi! Piyasaya sürülen tüm yeni BTC’leri almışlar

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası