CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ünlü Ekonomist: “Bitcoin İçin Daha Fazla Bullish Olamazdım”

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Kripto para dünyasında son dönemde yaşanan düşüşler beraberinde alana yönelik bakış açılarını değiştirdi. Kimi zaman Bitcoin’e yönelik yükseliş beklentisi içerisinde olanlar ister istemez yaşanan bu düşüşler neticesinde boğa görünümlerini de bir tarafa bırakmak zorunda kalıyor.

“Daha Fazla Bullish Olamazdım”

Konuyla ilgili son yaklaşım tarzı ünlü ekonomist Raoul Pal’dan geldi. Raoul Pal Twitter sayfasından yaptığı açıklamada Bitcoin’de ne kadar Bullish olduğunu artık açıklayamadığını ve şu anda tüm sistemi kaybetme riskiyle karşı karşıya olduklarını ifade ediyor.  Raoul Pal bu sistemi kurtarmanın bir yolunu bulacaklarını ancak tüm güvenin de kaybolduğunu ifade ediyor.

Özellikle yatırımcılara seslenen Raoul Pal Bitcoin’in hali hazırda Altından daha riskli bir konuma geldiğine işaret ederek “daha fazla bullish” olmazdım” ifadesini kullanıyor.

Altın, Bitcoin ve Petrol’de Son Durum

Raoul Pal’un artık yükseliş beklemediğini açıklamasının ardından Altın fiyatlarına baktığımızda küresel Corona Virüsü pandemisinin etkisiyle 1482 dolar seviyelerinden işlem gördüğünü görüyoruz.

Ünlü Ekonomist: “Bitcoin İçin Daha Fazla Bullish Olamazdım” 5

Bitcoin’e baktığımızda yazının yazıldığı sırada 199 dolarlık bir yükselişin olduğunu ancak 5.500 dolarlık direncin bir türlü kırılamadığını görüyoruz.

Ünlü Ekonomist: “Bitcoin İçin Daha Fazla Bullish Olamazdım” 6

Petrole baktığımızda ise dün 20 dolar seviyelerinin altına inen petrolün yazının yazıldığı sırada 22.44 dolar seviyelerinden işlem görüyoruz.

Ünlü Ekonomist: “Bitcoin İçin Daha Fazla Bullish Olamazdım” 7

Corona virüsünün tüm dünyayı etkilemesi nedeniyle fiyatlarda önemli düşüşlerin olduğunu ve yatırımcıların bu noktada paniklediğini müşahede ediyoruz. Ülkeler gidişata yönelik olarak da çeşitli önlemler almış durumdalar.

Türkiye de corona virüsünün ekonomik etkilerini azalatmak için tedbirler almış ve bu tedbirler dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Alınan ekonomik tedbirlerle ilgili Cumhurbaşkan Erdoğan’ın Son Dakika 100 Milyar TL’lik Paket Açıklaması Sonrası Dolar/TL Görünümü yazımızı okuyabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Eski SEC üyesi uyardı: “XRP fiyatı daha da düşecek”

Ünlü Analist: Bitcoin Fiyatı 2020’yi Bu Seviyelerde Kapatacak!

Bitcoin balinaları milyon dolarları taşıdı – neler oluyor?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası