CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ünlü Ekonomist: Microsoft ve Apple 5 Yıl İçinde Bitcoin Alacak!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Real Vision Group’un kurucu ortağı, CEO’su ve ekonomist Raoul Pal, Bitcoin ’in kurumsal devleri küresel mali politikanın sonuna kadar görebilecek bir “cankurtaran botu” olduğunu söylüyor.

Eski Goldman Sachs riskten korunma fonu yöneticisi, Covid-19 durgunluğunu 2008 mali kriziyle karşılaştırdı. Bunun yanı sıra ABD ekonomisinin, insanların beklediği gibi bir büyüme gerçekleşmediğinde bir iflas aşamasına ulaşacağını tahmin ettiğini söyledi. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin merkez bankalarına benzeri görülmemiş düzeyde para basmalarıyla küresel teşvik sağlama konusunda güvendiklerini belirtti. Pal, ayrıca Avrupa’nın da ciddi sorunları olacağını söyledi:

“Avrupalıların tüm bunların ortasında bankacılık sistemlerini tam olarak nasıl kontrol edeceklerinden emin değilim ve uzun bir süre bunun devletleştirilmesinden korktum.”

Pal, merkez bankalarının bankacılık sistemini bitireceğini ve kripto para birimlerinin finansmanı tükettiğini ifade etti. Ayrıca, Apple ve Microsoft gibi dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının, Square ve MicroStrategy gibi şirketleri takip ederek sermayelerini dolar devalüasyonundan korumak için beş yıl içinde Bitcoin’e yatırmamaları durumunda “bayağı şaşıracağını” söyledi.

“Bitcoin’in bir türlü öldürülemeyen bir hamam böceği gibi olduğunu düşünüyorum. Hükümetlerin bile üstesinden gelemeyeceği kadar güçlü bir şey. Ve bence, bizim cankurtaranımız ve çıkış yolumuz.”

Raoul Pal: Merkez bankalarının dijital para hamlesi, Bitcoin için yükseliş sinyali

Kripto traderı ve analist, merkez bankalarının ekonomik duruma kendi dijital para birimlerini benimsemekten bahsederek yanıt verdiğini belirtti. Bunun, BTC için boğa sinyali olduğunu düşünüyor:

“Hiçbir şey Bitcoin kadar rezerv bir varlık değildir. Kelimenin tam anlamıyla, hiçbir şey. Altın bile değil. Gerçekten olağanüstü ve o kadar yenilikçi ki, nereye gittiğine dair hiçbir fikrimiz yok. Bitcoin hakkında konuşurken, dijital varlık ekosisteminin diğer kısımlarına da bakabiliriz. Yerinde duruyorlar. Ethereum da gitmiyor. Dijital varlıklar, tokenizasyon – hepsi geliyor ve hepsi merkez bankaları tarafından getirilen bu yeni dijital para birimlerine yerleşecek.

Yani ödeme sistemleri, her şey, büyük ölçüde değişecek. Büyük bir para devrimi olacak.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

İşte Twitter’daki En Popüler Bitcoin ve Ethereum Influencer’ları

Bitcoin mi Altcoinler mi?: Hangisi 2020’de Daha Fazla Kazandıracak?

Coin Ajans

Dünya Borsaları İvme Kaybederken, Bitcoin ve Altcoin’ler Hafta Sonuna Kötü Başladı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası