CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ünlü finans danışmanı: Trump, çok yüksek ihtimalle Bitcoin’e saldırı başlattı

kripto para haber coinajans

ABD Başkanı Donald Trump, Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkındaki bilgisizliğinden ötürü, lider finans danışmanlığı firması deVere Grup’un CEO’su ve kurucusu olan Nigel Green tarafından sert şekilde eleştirildi.

Green, Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton’ın Beyaz Saray anılarını anlattığı “Her Şeyin Yaşandığı Oda” adlı kitabında ABD başkanının Hazine Bakanı Mnuchin’e, Bitcoin’in peşini bırakmamasını söylemesini eleştirdi. Green, “Dünyanın en büyük ekonomisinin lideri Bitcoin için ‘peşinden gitmek’ fiilini kullanıyor. Bu gel-git olayını geriye döndürmekten başka bir çaba değil. Hazine Bakanı’na verilen talimatın doğru olduğunu kabul edersek ABD başkanının bu konuda ne kadar bilgisiz olduğunu da anlamış oluruz ” dedi.

Trump, kitabın içerdiği bilgilerin bazılarının gizli, bazılarının da yanlış olduğunu iddia edip satışını engellemeye çalışırken Green ise ABD başkanının Bitcoin karşıtı tweet’lerinin, iddiaların doğruluğunu gösterdiğini savunarak, “Çok yüksek ihtimalle Trump, Bitcoin’e karşı bir saldırı başlattı. Zaten geçen sene de BTC’yi kötüleyen, yerin dibine sokan bir tweet serisi yazmıştı” dedi.

“Büyük kitlelerin Bitcoin’i kabulü engellenemeyecek”

Green, Trump’ın Bitcoin’e karşı olan karşıtlığını yüksek sesle dile getirmesinin en büyük kripto paranın ve diğerlerinin büyük kitlelerin kabulünü engelleyemeyeceğini düşünüyor.

Konuyla ilgili olarak başarılı CEO, “Bitcoin’in de içinde olduğu kripto paralar kitleler tarafından geleceğin paraları olarak görülüyorlar. Neden mi? Çünkü hayatımız müthiş bir hızda dijitalleşiyor ve bu paraların hepsi doğaları gereği dijitaller. Ayrıca bu paralar sınır tanımıyor. Sınırları yok. Bu da onların; dünya ticaretine, alım ve satımlarına, ve insanların hareketlerine mükemmel şekilde uyumlu olduğunun en büyük göstergesi” yorumunu yapıyor.

Green ayrıca koronavirüs salgının bu benimsenmeyi hızlandırdığını söyledi ve  şöyle konuştu:

“2008/2009 krizinde olduğu gibi, koronavirüs salgınında da tetiklenen küresel bir resesyon oldu. Bu durum, devletlere, merkez bankalarına ve finansal kurumlara olan güveni azaltırken kripto paralara güç veren ve değişmesi imkansız olan Blockchain teknolojisine ise kapıyı açık bıraktı”

Milenyaller ve Z jenerasyonuna dahil olan insanların kripto para tutmaya daha yatkın olduğunu belirten Green, “Eğer demografi sizin yanınızdaysa, muhtemelen gelecek de öyle olacaktır.” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

New York’taki Dükkanlara Nakit Para Zorunluluğu

Coin Ajans

Japon kripto para borsasından Binance’e dava

Bitcoin’de 10 bini öngören analist, 17 bin dolar olasılığını belirledi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası