CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ünlü Şirketten Dev Tahminler: Bitcoin’de Selloff Ufukta! Bu Altcoin ise Patlayacak

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Kripto analiz firması Santiment, Bitcoin’in ufukta bir satış olayının olduğuna dair sinyaller vermeye başladığını söylüyor. Ayrıca Santiment, boğa sinyalleri veren bir altcoin’e dikkat çekiyor.

Santiment: Bitcoin’de ufukta bir selloff olayı var!

Kripto analiz firması Santiment, Bitcoin’in ufukta bir satış olayının olduğuna dair sinyaller vermeye başladığını vurguluyor. Santiment, BTC’nin üç ölçüme göre aşırı satın alındığını söylüyor. Bu göstergelerden ilki “Günlük Aktif Adresler (DAA) ile Fiyat Farklılığı” göstergesidir. Metrik, düşüş sinyali olarak DAA’dan daha iyi performans gösteren fiyat hareketini görür ve bunun tersi de geçerlidir. İkincisi “MVRV Fırsat/Tehlike Bölgeleri”, tehlikeli bölgeleri belirlemek, satış noktaları ve fırsat bölgeleri veya puan satın almak için çeşitli zaman dilimlerinde ortalama yatırımcı getirilerine dayanır. 

Ünlü Şirketten Dev Tahminler: Bitcoin’de Selloff Ufukta! Bu Altcoin ise Patlayacak 8

Ortalama bir yatırımcı çok hızlı bir şekilde yükseldiğinde, metrik bunu düşüş sinyali olarak görür ve bunun tersi de geçerlidir. Üçüncü metrik, Twitter’daki piyasa katılımcılarının duygularını izleyen Ağırlıklı Sosyal Duyarlılık’dır. Günlük Aktif Adresler (DAA) ile Fiyat Farklılığı ölçütüne göre Santiment, BTC‘nin önemli bir düzeltme için olgunlaşmış olabileceğine inanıyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

DAA Divergence modelinde arka arkaya dokuz gün kırmızı bölge… Bu fiyatların, Ekim sonuna kadar BTC’nin 14.000 doların üzerine çıkmasıyla benzersiz adreslerin gördüğü büyümeye kıyasla ÇOK şişirildiğini gösteriyor. Şimdi, hızlı bir şekilde 13.400 dolara düşerek, bu kanamanın sadece başlangıcı olabilir. 2 Kasım, bir yıldan uzun süredir düşüş gösteren tek gün oldu.

“Bitcoin satın alanlar kâr elde etmeye yönelik duygularına yenik düşebilir!”

Santiment’in yakın zamanda BTC satın alanların kâr elde etmeye yönelik duygularına yenik düşebileceğini gösteren “MVRV Fırsat/Tehlike Bölgeleri” için de durum aynı. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu anda %-79,6 ile Bitcoin, birçok BTC FOMO’cusunun kötü zaman geçirmesini sağlayacak bir varlığa çok benziyor.

Ünlü Şirketten Dev Tahminler: Bitcoin’de Selloff Ufukta! Bu Altcoin ise Patlayacak 10

BTC’nin Ağırlıklı Sosyal Duyarlılık metriğine gelince kripto analitik platformu, metriğin pozitif olduğunu ve bunun bir düşüş sinyali olduğunu söylüyor.

Ünlü Şirketten Dev Tahminler: Bitcoin’de Selloff Ufukta! Bu Altcoin ise Patlayacak 11

Santiment patlamaya hazır gibi görünen bir altcoin’i vurguluyor

BTC, yükselişte tükenme belirtileri gösteriyor olsa da Santiment patlamaya hazır gibi görünen bir altcoin’i vurguluyor. Şirket Synthetix Token’ın (SNX), kripto paranın adres etkinliği “yaşam belirtileri gösterdiğinden” yükselme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Dün, 25 Eylül’den bu yana SNX için en büyük yükseliş farkını yaşadık ve eğer altcoin’ler nihayet güneşin altında bir anı yaşayabilirse, bu projenin bazı pompalar görmesini bekleyin.

Ünlü Şirketten Dev Tahminler: Bitcoin’de Selloff Ufukta! Bu Altcoin ise Patlayacak 12
Kaynak: Santiment

Santiment ayrıca, kripto para geçen hafta değerinin %30’unu kaybettikten sonra bile SNX’e MVRV Fırsat/Tehlikeli Bölgeler metriğinde yükseliş derecesi verdi. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu anda çok sayıda SNX yatırımcısı büyük kan kaybederken, bu modeldeki +%68’lik yükseliş farklılığı, Bitcoin’in bir süre ayakta kalması durumunda bir risk almak için harika bir zaman olabileceğini gösteriyor.

Ünlü Şirketten Dev Tahminler: Bitcoin’de Selloff Ufukta! Bu Altcoin ise Patlayacak 13

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

650 bin dolar mı? Dev banka Bitcoin için neler söyledi?

Bitcoin neden düştü? İşte düşüşün ardındaki 4 neden! TAKİP ET

Coinajans.com

Çin Sonrası ABD de Nakit Parayı Karantina Altına Aldı: Bitcoin Bu Sorunu Çözüyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası