CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ünlü yatırımcıdan gelecek hafta için Ethereum fiyat tahmini TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans
koinmedya_telegram

Haftalık, aylık ve yıllık Ethereum fiyat tahminleri için haberimize göz atabilirsiniz. Ünlü analistlerden ve analizlerden önce çıkan ETH fiyat tahmini!

Ünlü yatırım firmasının kurucusundan gelecek hafta Ethereum fiyat tahmini

2021 yılı kripto para piyasalarına iyi geldi! İlk önce Bitcoin ardından ise Ethereum ve altcoin dalgası geliyor. Bitcoin ile beraber altcoinler piyasası da büyüyor ve gelişiyor.

Bitcoin 13 Mart 2021’de (dün) 61,683 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin rekor tazelerken gözler Ethereum’a çevrildi.

Ethereum da rekor tazeleyebilir mi?

MoonRock yatırım firmasının ortaklarından ve Blockfiyre’nin kurucusu Simon Dedic, önümüzdeki hafta için Ethereum hakkında bir fiyat tahmininde bulundu.

“daisyturkiye”

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Simon Dedic, önümüzdeki hafta Ethereum’un 2500 dolara kadar çıkabileceğini iddia etti. Dedic’e göre altcoinler de Ethereum’u takip edecek.

Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 1900 dolarlık direnci kırmaya çalışıyor.

ethereum fiyat tahmini Ünlü yatırımcıdan gelecek hafta için Ethereum fiyat tahmini

Bitcoin’deki rekorun ardından Bitcoin hakimiyet oranı %62’nin üstüne çıktı. Toplam kripto para piyasasının değeri ise 1.8 trilyon doların üstünde hareket ediyor.

Bitcoin’in toplam piyasa değeri 1.12 trilyon dolar. Ethereum’un toplam piyasa büyüklüğü ise 0.218 trilyon dolar seviyesinde kalıyor.

“daisyturkiye”

Simon Dedic’in ardından ilgi ile takip edilen analist Carl Martin, Dedic’in tahminini destekler mahiyette bir analiz paylaştı. Aşağıda Martin’in analizini görüyoruz.

Eğer önümüzdeki hafta Ethereum’dan da beklenen hamle gelirse toplam kripto para piyasasının değeri kolayca 2 trilyon doları geçecektir.

Kaynak

Ethereum için bullish senaryolar sahnede!

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük 2. Kripto para birimi olan Ethereum, 18 Şubat yani bugün yeni bir ATH’ye imza attı. ETH gün içerisinde %4’den fazla yükselerek 1.929 dolara ulaştı ve yeni zirveye merhaba dedi. An itibariyle ise 1.914 dolardan listeleniyor.

ethereum fiyat tahmini Ünlü yatırımcıdan gelecek hafta için Ethereum fiyat tahmini

Ethereum 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren %157 artış gösterdi. ETH, 2020 Mart ayında yaşanan küresel krizden itibaren ise %2.047 oranında artış gösterdi. ETH yakaladığı bu artış oranıyla beraber son 11 ayda %1.262 oranında artan en büyük rakibi Bitcoin’i önemli bir farkla geride bıraktı.

Analistten 5.000 dolarlık senaryo!

Kripto Twitter’ın kabul görmüş analizcilerinden GalaxyBTC, Ethereum için iddialı bir fiyat tahmini ileri sürdü. Analist Ocak 2018’de ETH/BTC kurunun 0,123 ile tarihin en yüksek oranına ulaştığını dile getirirken, akabinde bu paritenin %87 değer kaybettiğini ve 9 Eylül 2019’a gelindiğinde ise 0,016 BTC ile dip yaptığını belirtti. Ancak bu tarihten sonra Ethereum’un tepki gösterdiğini ve paritenin yukarı yönlü harekete başladığını bildirdi.

”Ethereum +1300 günlük düşüş trendine son noktayı koyan noktayı yeniden test etti ve güzel bir tepki aldı. Birçoğu bunun ne kadar büyük bir anlam ifade ettiğini anlamıyor. Bunun anlamı Ethereum’un birkaç ay içerisinde kolay bir şekilde 5000 dolara ulaşabilmesi demektir.”

Arkadaşlar kripto para sektöründe retest önemli bir yükseliş göstergesi olarak kabuk edilir. Bir mal düşüş trendini kırdıktan sonra tahtada kalan boşlukları doldurma adına kırdığı noktaya retest gerçekleştirir ve buradan inanılmaz bir tepki alarak hızlı bir şekilde yükselişe geçebilir.

Ethereum gözünü ekzosfere dikti!

Ethereum gözünü ekzosfere dikti (Ekzosfer: Atmosferin en üst tabakası). Fundstrat Global Advisors’un en önemli stratejistlerinden ve aynı zamanda ünlü bir bilgisayar bilimcisi olan David Grider, Bloomberg’e olay yaratacak açıklamalarda bulundu. Grider, merkezi olmayan DeFi projelerin popülerliğinin Ethereum’a dayandığını belirterek, ETH için 7x’lik bir yol haritası çizdi.

ethereum fiyat tahmini Ünlü yatırımcıdan gelecek hafta için Ethereum fiyat tahmini

David Grider:

”DeFi projelerinde gördüğünüz popülarite Ethereum’a dayanıyor. Bildiğiniz gibi SUSHİ vb. pek çok Defi tabanlı proje, Ethereum ağını yani ERC20 kontratlarını kullanıyor. Bu projelerin önündeki en büyük engelse hiç kuşku yok ki oldukça yüksek olan Ethereum Gas fiyatları olarak duruyor.

Ancak Ethereum’un gerek ETH 2.0 yükseltmesiyle gerekse diğer yükseltmeler sayesinde bu sorunu aşacağını düşünüyorum.

Merkezi olmayan finans aygıtları yani DeFi’ler, insanların bankalar gibi geleneksel aracılara ihtiyaç duymadan borç verme veya borç alma gibi finans işlemlerini yapmasına olanak tanıyor. Ve bu teknoloji, ileride çok daha yaygın hale gelecek gibi duruyor.

DeFi projelerine kol kanat olan Ethereum’un da bu doğrultuda yükseleceğini düşünüyorum. Ben ETH hedefimi 10.500 dolar olarak veriyorum.”

David Grider Bloomberg’e verdiği bu röportajın ardından, Ethereum hedefini kişisel Twitter adresinden de yayımlamayı ihmal etmedi.

650 doları tutturan analistten yeni Ethereum fiyat tahmini

Bitcoin dün 24 bin doları geçerek yeni bir rekora imza attı. Bitcoin’in toplam piyasa büyüklüğü 445 milyar doları buldu. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin 23,600 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin piyasanın %65.6’sına sahip.

Bitcoin’deki yüksek performansa rağmen Ethereum ve XRP gibi öncü altcoinlerin performansı Bitcoin’in gölgesinde kalıyor. İki kripto para da Bitcoin karşısında değer kaybediyor.

Bitcoin’deki boğa koşusu 23-24 bin dolar bandından durağanlaşırsa altcoinlere gün doğabilir ve Ethereum yeni hedeflere yelken açabilir.

Aşağıdaki grafikte 2020 yılı boyunca ETH/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz.

ethereum fiyat tahmini Ünlü yatırımcıdan gelecek hafta için Ethereum fiyat tahmini

26 Ağustos ve 19 Kasım tarihlerinde Bitcoin fiyatları durağanlığa geçtiği dönemde ETH/USD paritesinde ciddi değer artışları yaşandı. Ethereum’da benzer hamleler ilerleyen günlerde gelebilir.

Ethereum’un 650 doları bulabileceğini iddia eden ve ilgi ile takip edilen CRYPTOBIRD mahlaslı analist, Ethereum’un ilerleyen süreçte 1,000 doları görebileceğini ileri sürüyor.

Lütfen Bkz: Ethereum Rehberi: Ethereum nedir, ETH nereden ve nasıl satın alınır, nasıl üretilir, geleceği nasıl?

Analist, 650 dolarlık tahminini ileri sürdüğünde ETH/USD paritesi 450 dolar bandında hareket ediyordu. Yani tahmininden ETH/USD paritesi sadece 200 dolar gerideydi. Şimdi ise tahmini ETH/USD paritesi ile gerçek değer arasında 350 dolarlık bir fark bulunuyor. Analistin tahmininin tutup tutmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Aşağıdaki tweet’te söz konusu analistin tahmininin ve analizini görüyoruz.

Kaynak

Güncel Ethereum fiyat tahmini

Simon Dedic, Blockfyre Kurucu Ortağı ve Moonrock Capital Yöneticisi

Simon Dedic, ETH fiyatını uzun vade de 9.000 dolar olarak görüyor. Bu gerçekleştiğinde Bitcoin 150K, LINK ise 200 dolar seviyesine ulaşacak öngörüsünde bulunuyor

Skew analitiğe göre Ethereum’un 2020 yılı sonu tahimini 480 dolar.

James Todaro ise Ethereum’un en sonunda 9,000 doları göreceğini iddia ediyor.

Ark Capital’ın kurucusu Brian Schuster ise Ethereum’un 2024 yılında 100,000 doları göreceğini iddia ediyor.

Gov Capital 2021’de Etheruem 2.0 güncellemesinin etkisi ile Ethereum’un 604 doları göreceğine inanıyor.

Gov Capital 2022’de Ethereum’un 2,500 doları görebileceğini iddia ediyor.

Prime XBT, Fibonacci diziliminden hareketle 2025 yılında Ethereum 3,700; 5,100 ve 5,700 rakamlarına ulaşabileceğini ileri sürüyor. 

Ethereum fiyatlarında son günlerde yaşanan fiyat artışında Ethereum 2.0 güncellemesi ve DeFi’ler etkili oluyor. Ethereum’un bu sürecin meyvelerini hangi seviyeye kadar toplayacağını zamanla göreceğiz.

Kaynak

2020 yılı Ethereum fiyat tahmini nedir?

Koinmedya olarak, Ethereum’un 2020 yılı sonu tahminimiz 840 dolar.

2021 yılı Ethereum fiyat tahmini nedir?

2021’de Ethereum 2.0 güncellemesinin etkisi ile Ethereum’un 3.000 doları göreceğine inanıyoruz.

2022 yılı Ethereum fiyat tahmini nedir?

2022’de Ethereum’un 5.000 doları görebileceğini tahmin ediyoruz.

2025 yılı Ethereum fiyat tahmini nedir?

Fibonacci diziliminden hareketle 2025 yılında Ethereum’un 10.000 dolara kada ulaşabileceğini tahmin ediyoruz.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Chainlink LINK projesine NBA oyuncusundan destek! TAKİP ET

Uzman analist Peter Brandt pump yapacak coini açıkladı! TAKİP ET

Bitcoin 2 devin arasında yaşam savaşı veriyor! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası