CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ünlü yönetici Bitcoin ile altın arasındaki yeni benzerliğe dikkat çekti

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – S&P Global’in emtia ve gayrimenkul varlıklarından sorumlu müdür yardımcısı Jim Wiederhold, geçtiğimiz hafta Bitcoin hakkında “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 1800’lü altın heyecanını anımsattığı” yönünde bir fikir yazısında yazdı. Wiederhold’un sözlerini, Bitcoin’in ana akım haline geldiğini söyleyen bir rapor izledi.

Altın ile Bitcoin benzerliği dikkat çekici

Wiederhold, kendi görüş yazısında, Bitcoin’i çevreleyen coşkunun altını çevreleyen coşkuya benzediğini savundu:

Bitcoin’deki son coşku, ABD’nin batısında 1848-1860 arasındaki Gold Rush’ı anımsatıyor… ABD’nin altın tutkusu bu süre zarfında patlamıştı.

Analistler, Bitcoin ve altın arasındaki paralelliklerin büyüdüğünü ekledi. Wiederhold’un sözlerine göre, her iki varlık da kıt ve iyi enflasyon korumaları olurken “geleneksel finans piyasalarının dışında tutulma potansiyeline” sahip.

Dahası, Wiederhold, yatırımcıların portföylerinde her iki varlığın da “diğer popüler varlık sınıflarıyla ilişkisiz” olduğunu, ancak son beş yılda Bitcoin’in oynaklığının diğer varlık sınıflarında görülen dalgalanmadan birkaç kat daha yüksek olduğunu belirtti.

BTC yaygınlaştıkça risklere dair endişeler azalıyor

Buna ek olarak analist, BTC’nin bir arz sınırına sahip olmasına ve daha yaygın hale geldikçe hırsızlığa ilişkin endişelerin ortadan kalkmasına rağmen, “teknoloji ve borsa karşı taraf riskleri” olduğuna dikkat çekti.

Altının yerleşik bir varlık olduğunu, ancak Bitcoin henüz emekleme döneminde olduğunu belirten analist “ana akım yatırımcılar için yavaş yavaş daha kolay erişilebilir hale geldiğini” söyledi. S&P Global de yakın zamanda BTC hakkında bir rapor yayımlamıştı.

Raporda Bitcoin’in popülaritesinin artmakta olduğuna işaret edildi:

Bir kez alternatif bir trend olarak kabul edildiğinde, kripto para birimleri ana akım haline geldi ve burada kalacak gibi görünüyor.

Rapor ayrıca, kripto para birimlerine yatırım yapan şirketler için “niş veya deneysel bir segment gibi görünebileceğine” işaret ediyor.

cryptoglobe


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Ripple (XRP) yüzde 60 ile geri döndü – Bitcoin ve kripto paralarda son durum

İşte 16.000 Dolara Dokunan Bitcoin Fiyatı İçin Sıradaki Hedefler

Ünlü Analist “Bitcoin Fiyatı Büyük Düşebilir!” Dedi ve Bu Seviyelere İşaret Etti

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası