CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Upbit borsası Ledger ile güvenlik servisi kuruyor

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Upbit borsası Ledger ile güvenlik  ve gözetim servisi kurmayı planlıyor. Peki bu servis hangi  alanlarda hizmet verecek? Diğer borsalara da bu hizmet yayılacak mı?


Upbit borsası ve yeni servis

Kuzey Kore’li finans teknoloji şirketi Dunamu’ya bağlı şirket DXM, kripto siber güvenlik şirketi Ledger ile kurumsal kripto varlıkları güvenlik servisi kurmak için kolları sıvadı. Kripto endüstrisi haberleri yapan The Block’un 4 Aralık haberine göre Upbit Safe adında bir güvenlik servisi kurulacak. Ledger’ın güvenlik şirketi Ledger Vault da teknolojisiyle bu servise destek verecek. Upbit kurumsal yatırımcılarına daha güvenli ve daha verimli hizmet sunabilmek için Ledger’ın donanım güvenlik teknolojisini kullanacak.

Ledger’ın Asya-Pasifik başkanı Glenn Woo Ledger Vault sayesinde kurumsal yatırımcıların kendine özgü güvenlik seçeneklerini belirleyebildiğini açıkladı. DXM strateji şefi Eric Yoo firmanın öncelikle Upbit borsası müşterilerine odaklandığını belirtti. Yoo kapsamlı açıklamalarda bulundu:

‘Biz Kore’nin en büyük borsasının destekleyici kuruluşuyuz. Güvenli yatırım için çok fazla müşteri çektiğimizden rakiplerimize göre avantajlıyız. Upbit markası, Ledger Vault teknoloji desteği ve DXM’in kendi teknolojisi bir araya gelince gücümüze güç katmış olacağız.’

Düzenleme eksikliği kriptonun büyümesini engelliyor

Yoo düzenleme eksikliklerinden dolayı Güney Kore’deki kurumsal kripto yatırımının yeterince gelişemediğini belirtti. En geç gelecek seneye kadar yasal düzenlemelerin bitmesi halinde büyük para akışının sağlanacağını belirten Yoo sözlerine devam etti:

‘Güney Kore için en büyük risk belirsizlik ve düzenleme eksikliği. Düzenlemeler netleştiği vakit biz de kurumsal paraları rahatlıkla alıp risklerden uzak olacağız.’

Şı an Upbit borsası için çalışan Ledger Vault piyasada yeni olmasına rağmen teknoloji alanında önemli mesafeler kaydetti. DXM de kendi teknolojisini ortaya koyarak güvenlik konusunda önemli adımlar atmaya başladı. Gördüğünüz gibi kripto varlıkları güvende tutmayı amaçlayan teknoloji firmalarının sayısında büyük bir artış var. Çünkü kurumsal yatırımcıların en önem verdikleri şey güvenlik. Daha önce Kasım ayının ilk haftasında da Bitcoin kurumsal yatırım platformu Bakkt güvenlik özelliğini faaliyete geçirmişti.

Upbit borsası yakın zamanda hacklenmiş ve güven erozyonuna uğramıştı. Bazıları bunun vergi ödememek için yapılan danışıklı dövüş olduğunu söylese de Güney Kore’nin en büyük kripto borsası dersine sıkı çalışmaya kararlı.

BKNZ:Upbit borsası hacklendi! 342 bin ETH token çalındı

Kaynak

İlgili Haberler

Kripto para türev piyasasında akılalmaz yükseliş!

Japon kripto para borsasından Binance’e dava

Bitcoin’de en büyük korkulardan biri tarih oluyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası