CoinAjans.com
Altcoin

UpBit’ten Çalınan Ethereum’lar Tekrardan Harekete Geçti

Kriptokoin – Upbit’ten 300 bin’in üzerinde ETH’yi çalan hackerlar, son zamanlarda küçük porsiyonlar halinde Ethereum’u hareket ettiriyorlar.

FairSpin

Bilindiği üzere Binance CEO’su CZ, fonların Binance’a gelmesi durumunda bu kripto paraları dondurmaya söz vermişti.

Yaklaşık bir hafta önce Upbit borsasının Güney Kore şubesi, güvenlik ihlali olmadan çalınan 50 milyon dolarlık Ethereum  (342.000 ETH) ile gündeme geldi. Bazı uzmanlar bunun borsanın içinden yapılan bir hırsızlık olduğuna inanıyor.

StormGain

Bu çalınma olayının gerçekleşmesinden hemen sonra, Twitter hesabı Whale Alert, hackerların çaldıkları Ethereum’u küçük porsiyonlara bölerek transfer ettiklerini vurguladı ve 1000 ETH’den 10.000 ETH’ye kadar veriyi yayınlamaya başladı.

3 Aralık’ta, 20.000 ETH daha taşındı.

Çalınan Ethereum Upbit’ten Taşınıyor

Whale Alert tüm bu işlemleri blockchain üzerine kaydediyor ve Twitter sayfasında yayınlıyor. Upbit beş gün önce hırsızlığa maruz kaldığından, analitik hesabı yaklaşık 253.000 ETH’nin taşındığını bildirdi.

İlk bölümde, suçlular yaklaşık 200.000 ETH’yi 28 Kasım tarihinde taşıdılar.

Upbit hacked

Kripto para hırsızları son yirmi dört saat boyunca, 53.000 ETH daha taşıdılar.

Upbit ETH stolen

Upbit hack 3

Hepsi birlikte yaklaşık 37.5 milyon dolar tutarında bir rakama karşılık geliyor. Hırsızların çaldıkları Ethereum’un küçük bir bölümünü Huobi borsasına gidip gitmediğini test etmek için göndermeye çalıştığı ifade ediliyor.

Binance CEO’su CZ, hırsızlık sırasında Upbit’ten çalınan kripto paraların kendilerine transfer edilmesi halinde dondurulacağına dair söz verdi.

2019’un Yüksek Ses Getiren Hackleri

Bu yılın başlarında, topluluk tarafından geniş çapta tartışılan hackleme olayları meydana geldi. Bunlardan ilki 2019 yılının başlarında gerçekleşti ve bu borsa Yeni Zelanda merkezli Cryptopia borsası idi.

Ethereum olarak yaklaşık 6 milyon dolar çalındı. Ancak ekibin yapmaması için uyarı vermelerine rağmen kullanıcılar cüzdanlarını finanse etmeye devam ettiler. Bu durum, bilgisayar korsanlarının arka arkaya üç kez daha kripto çalmasını sağladı. Sonunda borsa tasfiyeye girdi.

Başka bir durum ise kripto para borsası Binance’te yaşandı. Hacker hiç para almadı, ancak kullanıcıların KYC verilerini çaldığı ve hatta Twitter sayfasında bazılarını yayınladığı konusunda ısrar etti.

Bununla birlikte, Binance CEO’su CZ, yayınlanan ekran görüntülerinin Binance’in çalışmış olduğu üçüncü taraflardan birinin önceki KYC bilgi kaybından meydana geldiğini söyleyerek müşteri verilerini çaldırdığı iddiasını reddetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

İşte Ünlü Analiste Göre, “Bitcoin’i Geçip Fırlayacak” 7 Altcoin

Coin Ajans

Bu Altcoin Tek Duyuruyla Fırladı! Analistler Daha Fazla Artış Bekliyor

Coin Ajans

Ripple OTC cüzdanına 1 milyar XRP gönderimi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası