CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Usta İsimler Açıkladı: Bitcoin’de Mart Ayındaki Gibi Bir Dump Olabilir Mi?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bu yılın Bitcoin yılı olduğu ortaya çıktı. Coronavirüs salgınına rağmen, hiçbir varlık sınıfı, Bitcoin’e kıyasla enflasyona karşı daha iyi bir koruma sağlamadı. Dahası lider kripto para birimi, Mart’taki coronavirüs kaynaklı çöküşten kurtulduktan sonra getiri açısından en iyi performans gösteren varlık oldu. Popüler bir analist, lider kripto para biriminin tek bir günde yaklaşık %50 geri çekildiği Mart ayına benzer bir çöküşün tekrar görülmeyeceğini belirtti. 

Bunun nedeni analiste göre, Bitcoin’in parabolik ilerlemesi sırasında Borsa Balina Oranı’nın gözle görülür derecede düşük kalması. Bu durum analiste göre, büyük yatırımcıların BTC varlıklarından kâr elde etmekle ilgilenmedikleri anlamına geliyor. Balinalar varlıklarını satmadıklarında, yükseliş momentumu Bitcoin fiyatlarını yükseltecek kadar güçlü olabilir.

CryptoQuant CEO’su: Bitcoin’de Mart ayındaki gibi bir çöküş olmayacak!

Kripto veri analiz şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin‘in başka bir dump olayı görme ihtimalinin düşük olduğunu belirtiyor. Ki Young Ju, BTC’nin Borsa Balina Oranı’nın şu anda çok düşük olduğunu ve balinaların inanılmaz derecede yükselişe geçtiğini açıkladı. Borsalara para yatıran yalnızca bir avuç balina olduğundan Bitcoin’de daha az satış baskısı var. 

Özetle, bugünün piyasası 2017’de önceki boğa koşusuna güç veren pazardan çok daha olgun, daha finansallaşmış, daha denetimli, daha düzenli, daha kısıtlı, daha az düşünceli, daha sermaye verimli ve daha likit.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Dev Yatırım Bankasının “Altın Patlayabilir” Çağrısı Bitcoin Boğalarını Harekete Geçirdi

Coin Ajans

Araştırmaya Göre Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’de Bu Davranışı Gösteriyor

Çinli madenciler Bitcoin halving’den sonra madenciliğe devam edecek mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası