CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Uyanık çiçekçi, Binance.com.au’yu aldı, karar Binance’in aleyhine çıktı

kripto para haber coinajans

Avustralya’da faaliyet gösteren bir çiçekçi olan Binancé ile alan adı anlaşmazlığı yaşayan dünyanın en büyük kripto para borsası, mücadeleyi kaybetti.

Decrypt‘te yer alan habere göre Binance, 15 Nisan’dan beri bu konuda hukuk mücadelesi veriyordu. Borsanın avukatları, Binance ticari markasının 21 Kasım 2018’den beri Avustralya’da kayıtlı olduğunu ve çiçekçinin ise alan adını 27 Ekim 2019’da kaydettirdiğini ileri sürdü.

Bununla beraber, avukatların öne sürdüğü iddialar kabul görmedi ve 17 Haziran’da karar Binance’in aleyhine çıktı. Şu anda Binance.com.au adresi ziyaret edildiğinde bir kripto para borsası değil, çevrim içi çiçekçi görülüyor.

İlginç olan şu ki bir çiçekçinin internet adresi gibi görünen bu site, mevcut hali ile düzgün çalışmıyor. Ödemeye geçildiğinde herhangi bir ödeme yapılmamasına rağmen “Ödemeniz için teşekkürler” mesajıyla karşılaşılıyor.

Öte yandan çiçekçinin yöneticisi Nawodycz’nin aynı zamanda dijital pazarlama işi yaptığı ve bir şirkette de “Blockchain borsa araştırmacısı” olarak çalıştığı belirlendi. Nawodycz, neden “binancé” kelimesi seçtiği ile ilgili olarak bu kelimenin Fransızcada “çiftlenmiş” anlamına geldiğini ve “binancé flowers”ın da “çiftlenmiş çiçekler” anlamını taşıdığını söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Güney Kore Merkez Bankası Dijital Para Çalışmalarını Hızlandırdı

Binance – Bitcoin SV Tartışması Yine Alevlendi: BSV, Binance Coin’i Geçti

Coin Ajans

Kripto piyasaları 3 yıl içerisinde tamamen regüle edilmiş olacak

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası