CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Uyuşturucu baskınında 1 milyon dolarlık kripto para ele geçirildi

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Uyuşturucu baskınında rekor miktarda kripto para ele geçirildi. Bununla polis adeta uyuşturucu tüccarlarını “fonlarınızı kripto olarak saklayamazsınız” diye uyarıyor.


Uyuşturucu baskınında 1 milyon dolarlık kripto para ele geçirildi

Avustralya’da uyuşturucu ile mücadele polisi, 1.5 milyon Avustralya Doları (yaklaşık 1.04 milyon ABD Doları ediyor) değerinde kripto paraya el koydu. El konulan kriptolar bir çifte aitti ve posta yoluyla uyuşturucu ticareti ile uğraştıkları ifade ediliyor.

Batı Avustralya polisi, şimdiye kadar bu miktarda ve türde paraya daha önce el koymadıklarını bildiriyor. Ayrıca suç unsurlarını kazançlarını kripto para olarak saklayamayacakları konusunda da uyarıyor.

Söz konusu uyuşturucu ile mücadele biriminin yetkilisi Paul Matthews yaptığı açıklamada şöyle diyor: “En son teknoloji ve dijital adli teknikleri kullanarak, finansal varlıkların tutulabileceği her ihtimali ve yöntemi araştırıyoruz. Ayrıca yasa dışı uyuşturucu ticaretinden elde edilen bütün tür zenginlikleri de hedef almaya devam edeceğiz.”

İlgili – Almanya Maliye Bakanlığı: Monero Bitcoin’den daha tehlikeli

Sadece iki hafta önce de Yeni Zelanda polisi, korsan film satışı şüphelisi Jaron David McIvor’un 7 milyon Yeni Zelanda Doları (4.5 milyon ABD Doları) değerinde Bitcoin ve altcoinlerine el koymuştu.

1 milyon dolarlık kripto “elektronik cihazda” bulundu

Avustralya polisi, el koydukları kripto paraların uyuşturucu satışı yapan kişiler tarafından bir “elektronik cihazda” saklandığını bildirdi. Bu cihazın bir cüzdan donanımı olduğu düşünülüyor.

El konulan kripto paralar donduruldu ve mahkeme sonucunun çıkması beklenecek.

Paul Matthews, el koydukları miktarın şimdiye kadar polis tarafından ele geçirilen en yüksek miktarda kripto para olduğunu söyledi.

Uyuşturucu sattıkları şüphesiyle gözaltına alınan çift ise bugün üçüncü defa mahkeme karşısına çıktı.

İlgili – Venezulla Merkez Bankasına illegal Bitcoin madenciliği suçlaması

Kaynak

İlgili Haberler

Aave (LEND) Yatırımcıları Paralarını İki Günde İkiye Katladılar

Coin Ajans

Bitcoin neden emlak ve altından daha iyi bir yatırım aracı TAKİP ET

Bitcoin maksimalisti, bu nedenle Ethereum’da pozisyon artırıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası