CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Uzman görüşü: “Bitcoin 2021 sonuna kadar…” TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

“Bitcoin 2021 sonuna kadar 6000-10000 dolar arasında kalabilir.” Bitcoin’i hisse senetleriyle birlikte değerlendiren ünlü bir kripto para analistinin Bitcoin tahmini yatırımcıları korkuttu.


Bitcoin 2021 sonuna kadar 6000-10000 dolar arasında kalabilir!

Tone Vays’a göre, Bitcoin 2021 yılına kadar 6 bin dolar ila 10 bin dolar arasında hareket edecek!

S&P 500 ile %95 oranında bir korelasyona sahip olan Bitcoin, bu hafta yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü ünlü bir kripto analistine göre, yakın zamanda SP500 endeksinde 400 puanlık bir düşüş olabilir.

Günlük kapanışı 3.000 puanın altında yapması durumunda, S&P 500 büyük bir çöküş tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir. Verilere göre Bitcoin ve SP500 arasındaki korelasyonun %95 olduğunu söyleyen Tone Vays, kripto yatırımcılarını uyarıyor:

koinmedya_brave

“Bitcoin 2021 yılına kadar 6 bin dolar ila 10 bin dolar bandından çıkamayacak.”

Trading Bitcoin adlı YouTube serisinin son bölümünde Tone Vays, Bitcoin’i hisse senetleriyle birlikte değerlendirdi.

Bitoin fiyatı neden düşecek?

Koronavirüs salgınındaki artış, büyük ölçüde piyasalarda düşüşlere yol açtı. Pandemi kaynaklı bu endişeler, dolayısıyla BTCUSD paritesine de yansıdı.

Geleneksel piyasalarda düşüş baskısı artarken, bu hafta gündeme gelen olumlu haberlere rağmen, borsalarla arasındaki yüksek korelasyon, en büyük kripto para birimini olumsuz etkiledi.

koinmedya_brave

Gün içinde, BTCUSD 9.200$’daki kritik desteği kırarak, bazı borsalarda 8.900$‘a kadar düştü. Ancak kısa süre içerisinde toparlanarak, yeniden bu desteğin üzerine çıktı.

Teoriler, uzun zamandır Bitcoin’in dünya çapında yaşanan ekonomik sorunlardan etkilenmediğini iddia ediyordu. Hatta S&P 500 ile gösterdiği yüksek korelasyon verilerine rağmen, genel görüş bu yöndeydi.

Enfekte olan kişi sayısındaki artışla birlikte, ABD’de işsizlik rakamlarında tahminlerin üstünde artış yaşandı. Ve piyasalar, haftalık 1.48 milyona ulaşan işsizlik rakamından etkilendi.

 

Vays duruma ilişkin şöyle bir yorumda bulunuyor:

“Aylardır söylediğim şeyi tekrar ediyorum. Bitcoin 2021 yılında genel olarak 6.000 ila 10.000 dolar arasında sıkışıp kalacak. Beni, bu tahminimden vazgeçirebilecek hiçbir neden yok.”

 

Uzman görüşü: "Bitcoin 2021 sonuna kadar..."

Teknik açıdan Vays, Bitcoin’in günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI)’ni dikkate alıyor. Genellikle piyasa göstergelerine aykırı hareket eden BitMEX fonlama oranı, perşembe günü yükselişe geçti. Analist bu durumu şöyle açıklıyor:

“Şu anda BitMEX’in fon oranı, platformdaki traderlerin düşüş riskine meydan okuduklarını gösteriyor. Ve veriler, boğaları destekliyor.”

Ayrıca Vays, haziran ayında uzun vadeli trend çizgisinin altına düşen RSI’ın, mayıs ayına kıyasla daha yüksek fiyat seviyelerine dokunduğunu ifade ediyor. Ve bunun önemli bir sapma olduğunu söylüyor.

Ayıların kazanması durumunda, BTCUSD’nin potansiyel fiyatının 7.000 dolarlık bir bölgede ve RSI’ın da 30 civarında olması gerektiğini de sözlerine ekliyor.

Ayrıca analist, hisse senetlerinin mevcut görünümünü hala endişe verici buluyor. Ve S&P 500’de sağlam bir destek bölgesinin olmadığını  vurgulayan Vays, zayıf bir kapanışta 400 puan veya %12’ik bir düşüş bekliyor.

Daha önce, farklı analistler de bu ay kitlesel bir piyasa düzeltmesine hazır olmaları konusunda yatırımcıları uyarmıştı.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Güncel Binance Coin Teknik Analizi: BNB’de beklentiler, fiyat tahminleri ve yorumlar TAKİP ET

Ethereum boğaları geri mi döndü? – ETH yüzde 10 yükseldi

Coin Ajans

İşte Ethereum’da daha yüksek zirvelere işaret eden metrikler! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası