CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Uzman görüşü: Yıl sonuna doğru kripto piyasası çıldıracak! TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
huobi_koinmedya

Yıl sonuna doğru kripto piyasası çıldıracak. Kripto uzman neden böyle düşündüğünü açıklıyor. Çünkü özellikle 2020 dördüncü çeyrekte kripto piyasası ile ilgili bir dizi önemli gelişme yaşanacak. Bunları bir liste olarak aşağıda görebilirsiniz.


Yıl sonuna doğru kripto piyasası çıldıracak

Güçlü performansa sahip Cardano ve Chainlink gibi altcoinleri saymazsak, kripto para piyasası son aylarda olukça sakin.

Uzağa gitmenize gerek yok. Bitcoin fiyatına bakın. Son üç aydır 9,000 dolar bölgesinin alt kısmında yatay seyir izliyor.

Kripto odaklı girişim fonu Placeholder Capital ortağı Chris Burniske, yakın bir zamanda takipçilerine şunu söyledi: “Öyle görünüyor ki önümüzdeki aylarda (üçüncü ve dördüncü çeyrek) kripto para ve blockchain sektörü için çılgın geçecek”

koinmedya_brave

Burniske neden böyle düşündüğünü de açıklıyor ve yıl sonuna doğru kripto piyasasını “çıldırtacak” olaylar ile ilgili de bir liste yaptı.

Kripto piyasasında hareketliliğe yol açacak olaylar şöyle:

– Bitcoin “halving sonrası itiş gücüne” başlayacak: 2016 yılında yaşanan blok ödülü yarılamasından sonra lider kripto paranın yükseliş trendi başlatması için altı ay geçmesi gerekiyordu.

– Muhtemelen Ethereum 2.0’ın birinci aşaması (faz 0) başlatılacak: Ethereum araştırmacıları bu konuda temkinli tarihler vermeden yana. Ama öyle görünüyor ki ETH için uzun süredir sabırsızlıkla beklenen blockchain güncellemesinin ilk aşaması 2020 sona ermeden başlayacak. Analistler de bu olayın piyasaya güçlü bir etkisi olacağını düşünüyor.

koinmedya_brave

İlgili haber – Buterin Ethereum 2 için tarih verdi

– Birlikte çalışabilirlik protokolü olan Polkadot tamamen işlevsel olacak.

– Facebook liderliğindeki Libra girişimi, düzenleyicilere hoş görünmek için yapılan düzenlemeler ile birlikte yeni yapısıyla piyasaya çıkacak.

– ZCash kendi blok yarılama olayını yaşayacak. Bu da uzun aylardır devam eden ayı piyasasından sonra kripto para için yükseliş trendini tetikleyebilir.

– Merkeziyetsiz finans, yani DeFi sözleşmelerinde kilitli varlıkların değeri 5 milyar doları geçebilir. Bu yılın başından bu yana DeFi’deki varlıkların değeri 700 milyon dolardan, şimdiki değeri olan 2,5 milyar dolara kadar çıktı.

– Bir de ABD başkanlık seçimi ve Başkan Yardımcısı Biden ile Başkan Trump’ın yarışı var. Bu olayı kripto para piyasasını nasıl etkiler bilinmez. Ancak Trump şimdiye kadar Bitcoin aleyhinde açıklamalar yapmıştı.

Burniske’nin bahsetmediği ama takipçilerinin hatırlattığı birkaç olay daha var. Bunlar Bakkt müşterileri için kripto para uygulamasının başlatılması ve Coinbase hisselerinin muhtemel halka açık listelenmesi.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Güncel Enjin rehberi: ENJ Coin nedir, geleceği var mı? TAKİP ET

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Boğalarla ayıların kanlı Bitcoin savaşı – Hafta sonuna dikkat! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası